İmamoğlu’na protesto şoku
Haber
25 Mayıs 2021 - Salı 14:57 Bu haber 378 kez okundu
 
İmamoğlu’na protesto şoku
Bir kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde bulunan Ekrem İmamoğlu, protesto edildi.
- Haberi
İmamoğlu’na protesto şoku

Medyaya yansıyan bilgilere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan’a bağlı Yeşilpınar Dönüşüm Projesi'nin temel atma törenine katıldı. İmamoğlu, tören bittikten sonra alandan ayrılmaya harlanırken tören alanına gelen bir grup vatandaş tarafından protesto şoku yaşadı. İmamoğlu ile konuşmak isteyen mahalleli, kentsel dönüşüm kapsamında proje alanı içinde kalan bir parkın yıkılmasını istemediklerini söyledi.

BİR KİŞİ YARALANDI

İmamoğlu'nun arabasını durdurmak isteyen ve emniyet mensupları tarafından uzaklaştırılan öfkeli gurup, önce Ekrem İmamoğlu'nun koruma aracına sonra da makam aracına vurmaya başladı. Meydana gelen olay esnasında İmamoğlu’nun içinde bulunduğu aracı durdurmak isteyen Ayşe Topçu isimli vatandaş yere düşerek yaralandı.  Grubu dağıtmak isteyen polis zor da olsa yolu açtı. Ekrem İmamoğlu'nun aracı ve koruma araçları bölgeden uzaklaştı.

VATANDAŞLARIN İSTEĞİ

Olaya ilişkin açıklama yapan vatandaşlar yeşil alan ve parkın yıkılacak olmasına tepki gösterdikleri belirterek, şunları söylediler: "Başkanım biliyoruz siz de yeşili seviyorsunuz ama bizim parkımızın içine kocaman bir site yapılıyor. Bizim sadece talebimiz. İsterseniz buraya gökdelen dikin hiç bir sıkıntı yok. Sadece burası deprem toplanma alanı. Siz gelmeden bir gün önce toplanma alanı tabelasını kaldırdılar. Parkı dörde bölmüşler. Deprem olduğu zaman biz sitenin içinde mi toplanacağız. Biz sadece sizinle çay içmek istedik."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ekrem imamoğlu'na protesto, ekrem imamoğu, ekrem imamoğlu park protestosu, imamoğluna tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı