Hürriyet’ten Ortalığı Karıştıran Haber: Kredi Çekenler Şimdi Ne Yapacak?
Haber
07 Mayıs 2022 - Cumartesi 23:14 Bu haber 1015 kez okundu
 
Hürriyet’ten Ortalığı Karıştıran Haber: Kredi Çekenler Şimdi Ne Yapacak?
Geçtiğimiz günlerde hürriyet kredi çeken kişilerin hayat sigortası primlerinin e devlet üzerinden kolaylık ile iptal edileceğine dair bir haber yazısı sundu. Bu haber yazısı ne yazık ki bir anda ortalığı karıştırdı. Milyonlarca insan Hürriyet’in bu haber yazısını okuduktan kısa bir süre sonra E- devlet üzerine giriş yaparak iptal başvuru işlemleri talebinde bulundular.
DİĞER Haberi
Hürriyet’ten Ortalığı Karıştıran Haber: Kredi Çekenler Şimdi Ne Yapacak?

Bu durum SEDDK tarafından bugün fark edildikten sonra SEDDK’dan açıklana gecikmedi. SEDDK e devlet üzerinden yapılan iptal başvurularının yapıldığına dair bilgilerin asılsız olduğunu kesinlikle böyle bir durumun olmadığına yönelik açıklama yaptı. Fakat ne yazık ki SEDDK açıklamasını takip etmeyen, bu açıklamadan henüz haberi olmayan vatandaşlar Hürriyet’in haber yazısının geçerli olabileceğini vurgulayarak hala E- devlet üzerinden iptal başvurusu yapmaya çalışmaktalar.

 

Hürriyet Haberi Kaldırdı

Burak Taşçı’nın yazmış olduğu haber yazısı SEDDK’nın açıklamasından sonra Hürriyet sitesinden kaldırıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan SEDDK haberin hata yazısı olduğunu böyle bir durumun söz konusu olmadığını itiraz başvurularının kesinlikle e- devlet üzerinden işleme tabii tutulmayacağını ifade etti. Hürriyet ise Burak Taşçı’nın haberini SEDDK’nın açıklaması sonrasında tamamen siteden kaldırma haberi aldı. Fakat SEDDK’nın açıklamasını takip etmeyen vatandaşlar hala E-devlet sitesine giriş yaparak itiraz başvurusu işlemleri yapmaya çalışmakta. Özellikle belirtilmesi gerekir ki Hürriyet’in bu haber yazısı kesinlikle gerçek değil.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hürriyet’ten, Ortalığı, Karıştıran, Haber:, Kredi, Çekenler, Şimdi, Ne, Yapacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı