Hindistan'ın zenginleri ülkeden kaçıyor
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 16:07 Bu haber 300 kez okundu
 
Hindistan'ın zenginleri ülkeden kaçıyor
Koronavirüsten toplam ölüm sayılarının 200 bini bulduğu Hindistan’da günlük vaka sayıları 300 bini aştı.
DÜNYA Haberi
Hindistan'ın zenginleri ülkeden kaçıyor

Hindistan Kovid-19 kaynaklı ölümler artıyor. Uzmanlar yeni varyantların ve altyapı yetersizliği nedeniyle Hindistan’daki yıkımın erişebileceği boyutlardan endişe ediyor. Özellikle salgının ülkedeki en sert vurduğu 20 milyon nüfuslu Delhi’de her dört dakikada bir kişinin yaşamını yitirdiği ifade ediliyor.

Ayrıca, hükümet yıkıcı krizin üstesinden gelmek için silahlı kuvvetlerini yardıma çağırdı. Savunma Genelkurmay Başkanı General Bipin Rawat ordu rezervindeki oksijeninin hastanelere gönderileceğini ve emekli askeri sağlık personelinin sağlık tesislerine katılacağını açıkladı.

ZENGİNLER ÖZEL JETLERE YÖNELDİ

Bu endişe verici durum karşısında zengin Hintliler ise özel uçaklarla ülkeden ayrılıyor. Hintli zenginlerin en popüler güzergahı ise Hindistan'a kısa bir mesafede olan Birleşik Arap Emirlikleri. BAE, 25 Nisan'dan itibaren Hindistan’dan gele uçuşların 10 gün süreyle yasakladığını duyurmasına rağmen, özel jetler bu durumdan etkilenmedi.

Charter şirketi Air Charter Service India'nın bir sözcüsü AFP'ye verdiği demeçte, özel jetlere olan ilginin "kesinlikle çılgınca" olduğunu ifade ederek, "Yarın Dubai'ye 12 uçuşumuz var ve her uçuş tamamen dolu" ifadelerini kullandı.

Bir başka özel jet sağlayıcısı Enthrall Aviation, son birkaç gün içinde yüzlerce talep aldıklarını belirtti. Şirket sözcüsü, "Talebi karşılamak için yurt dışından daha fazla uçak talep etti. Mumbai'den Dubai'ye 13 kişilik bir uçak kiralamak 38 bin dolara, altı kişilik bir jet kiralamak ise 31 bin dolara mal oluyor. Tayland’a da birkaç uçuş gerçekleştirdik. Ancak çoğunlukla talep Dubai'ye yönelik" dedi.

Sunday Times'a göre, Hindistan’a sınırlarını kapatan İngiltere’ye de son 24 saat içinde en az sekiz özel jet uçtu. Jetlerin dokuz saatlik uçuş için kiralama bedelinin 138 bin dolardan fazlaya mal olabileceği tahmin ediliyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hindistan'ın, zenginleri, ülkeden, kaçıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı