Google Fotoğraflar ücretli oluyor
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 08:52 Bu haber 308 kez okundu
 
Google Fotoğraflar ücretli oluyor
Kullanıcılara bulut üzerinden yüksek kalitede sınırsız fotoğraf depolamasını bitirme kararı alan Google, kullanıcıları bugünden itibaren paralı hizmete yönlendireceğini belirtti.
TEKNOLOJİ Haberi
Google Fotoğraflar ücretli oluyor

Google'ın görüntü depolama hizmeti Google Fotoğraflar için sınırsız yedeklemeyi sona erdirdi. Google Fotoğraflar için bugünden itibaren yüksek kalitede sınırız depolamayı kaldırdı. Şirket Google One üzerinden ücret karşılığı ek depolama alanı sunuyor. Google bünyesinde hesabı bulunanlara 15 GB'ye kadar ücretsiz depolama alanı hizmeti ise sürecek.

Şirket yaklaşık 6 ay önce kullanıcılara duyuru da yapmıştı. Google Pixel kullananlar ise sınırsız fotoğraf depolama hizmetinden faydalanmaya devam edecek. Google'ın 15 GB'lik alanı sadece fotoğraflar için değil bütün Google hesaplarını kapsıyor. Yani Drive, E-Tablolar, Slaytlar gibi hizmetler de 15 GB'lik alana dahil.

GOOGLE ONE FİYATI NE KADAR?

Şirket 15 GB'lik ücretsiz alanı yeterli bulmayan kullanıcılara üç farklı abonelik seçeneği sunuyor. Google One'da 100 GB aboneliğin aylık ücreti 5.79 lira, yıllık ödeme ise 57.99 lira. 200 GB'lik seçenek aylık 11.59 lira, yıllı 115.99 lirayken son olarak 2TB'lik alanın aylık ücreti 28.99, yıllık ücreti ise 289.99 lira olarak belirlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Google Fotoğraflar, google, google photos, google one, google drive, E-Tablolar, Slaytlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı