Fiyatlarla oynamak için kasa kasa sebzeyi çöpe attı
Haber
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 08:51 Bu haber 464 kez okundu
 
Fiyatlarla oynamak için kasa kasa sebzeyi çöpe attı
Ataşehir Sebze ve Meyve Halinde meydana gelen olayda fiyatlarla oynamak için kasa kasa sebzeler, çöpe atıldı.
ASAYİŞ Haberi
Fiyatlarla oynamak için kasa kasa sebzeyi çöpe attı

Bazı sosyal medya hesaplarında, bir kişinin çok sayıda sebzeyi kasalarla çöp arabasına döktüğü görüntülerin paylaşılmasından sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, soruşturma başlattı.

 

DÖKEN KİŞİ YABANCI UYRUKLU

 

Ekipler, söz konusu olayın Ataşehir'deki sebze meyve halinde faaliyet gösteren bir iş yerinde meydana geldiğini, sebzeleri çöp arabasına döken kişinin de burada çalışan yabancı uyruklu K.J. olduğunu tespit etti. İş yerinde yapılan kontrollerde K.J'nin sigortasız çalıştırıldığı belirlendi.

 

GÖZALTINA ALINDI

 

Ekipler, K.J. ve iş yeri sahibi F.K.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından K.J. sınır dışı edilmek üzerine geri gönderme merkezine teslim edildi, iş yeri sahibi F.K.'ye ise yabancı uyruklu, sigortasız işçi çalıştırdığı gerekçesiyle para cezası kesildi.

 

2 TOK KABAĞI BEKLETEREK BOZMUŞLAR

 

Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yapılan açıklamada, Ataşehir Sebze ve Meyve Haline ilişkin sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından inceleme başlatıldığı belirtildi.

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

 

Açıklamada, şöyle denildi: "Soruşturmada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü yetkilileri ile Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğü görevlileri ile Anadolu Yakası Cumhuriyet Savcılığı tarafından görevlendirilen asayiş büro polisi yer aldı. Tespitlerde satışa arz edilen ancak satılamayan ve bekleme sonucunda bozulmuş olan ürünlerin belediye çöp aracına dökümünün yapıldığı anlaşıldı. Hal kayıt sistemi üzerinden yapılan gelen ve satılan ürün karşılaştırması, firma ilgililerinin ve çöp kamyonu şoförünün beyanlarından, gıda güvenirliğini yitirmiş ve bozulmuş olan 2 ton kabağın Kurban Bayramı öncesi ve sonrası iki farklı günde çöpe döküldüğü görüldü. Öte yandan haller, malların arz ve talebine bağlı olarak, serbest rekabet şartları içerisinde, fiyat oluşumunun sağlandığı borsalardır. Hal yasası gereği, gerek Ticaret Bakanlığı, gerekse belediyeler serbest rekabetin engellenmesine dönük oluşum ve eylemlere müsaade etmemektedir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: sebze fiyatları, hal, sebzeleri çöpe döktüler, sebze fiyatları neden artı
Yorumlar
Haber Yazılımı