Erdoğan’dan Soylu’ya destek
Haber
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 14:33 Bu haber 295 kez okundu
 
Erdoğan’dan Soylu’ya destek
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merak Akşener’in kendisine yönelik sözleri hakkından da Akşener’in Rize’de yaşadığı olaylara ilişkin “Daha neler olacak. Bunlar daha iyi günler” ifadelerini kullandı.
- Haberi
Erdoğan’dan Soylu’ya destek

Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Günlerdir kamuoyunu meşgul eden iddialara ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek veren Erdoğan, şunları söyledi: “- Ülkede mikserler var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlık var. Suç örgütleriyle mücadelede İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız.”

ERKAM YILDIRIM

Binali Yıldırım’ın oğlu hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin  de konuşan Erdoğan, “Binali Yıldırım arkadaşımızın evladı üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Bu tezgahı da Allah'ın izniyle bozacağız. Buradan sesleniyorum Bay Kemal, Bayan Meral size buradan ekmek çıkmaz, boşuna uğraşmayın. Suç çetelerinin mensuplarını dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Bu suçluları da ülkemizde getirip yargıya teslime dene kadar peşlerini bırakmayacağız. Gereken cevaplar muhatapları tarafından verilmiştir. Tarafların başvurusu üzerine başsavcılıklar da gereken tahkikatlara başlamıştır.  Eski Türkiye'nin hastalığı olan toplumu suç çeteleri eliyle düzenleme gayretlerinin yeniden hız kazandığını görüyoruz. Bu yöntemi FETÖ de uzunca bir süre sinsice kullanmıştır” diye konuştu.

MERAL AKŞENER’İN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen günlerde Meclis’teki gurup toplantısında kendisi hakkında sarf ettiği sözlere ilişkin İyi Parti Genele Başkanı Meral Akşener hakkında da şunları söyledi: “Gelin hanım beni Netanyahu'nun yanına koyuyor. Onun ardından memleketim Rize'ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel bir ders veriliyor. Ve nerede, nasıl adım atılacağını çok iyi bilmek lazım. Burası Rize, sen Rize'ye kalkıp da Rize'nin uşağına bu şekilde hakaret edip onu Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacak budur. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini, adabını gösterir.  İkizdere yetmedi, Çayeli'ne gitti. Orada da gereğini yaptılar. Trabzon'da da hiç meydana çıkamadan uçağa binip Ankara'ya döndün. Bu daha bir. Daha neler olacak. Bunlar daha iyi günler. Bu ülkede ahde vefa vardır. Ahde vefa olmazsa bu millet affetmez.”

SEÇİM ZAMANINDA OLACAK

Muhalefetin erken seçim çağrılarına da değinen Erdoğan, “Erken seçim teranesi tutturanların sufleyi nereden aldıkları açıktır. Boşuna uğraşmayın, seçim Haziran 2023'tedir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan’dan, Soylu’ya, destek, Erdoğan'dan Meral Akşener'e tehdit, Erdoğ
Yorumlar
Haber Yazılımı