Erdoğan: Anlaşılan seçimlere doğru bizi ağır imtihanlar bekliyor
Haber
09 Temmuz 2021 - Cuma 15:30 Bu haber 426 kez okundu
 
Erdoğan: Anlaşılan seçimlere doğru bizi ağır imtihanlar bekliyor
2023 seçimlerine giden süreçte de bizi ağır imtihanların beklediğinin anlaşıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize karşı yurt dışı mahreçli planların yeniden devreye alındığını görüyoruz" diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan: Anlaşılan seçimlere doğru bizi ağır imtihanlar bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle:

DİYARBAKIR ANNELERİ’NİN NÖBETİ

“Diyarbakır Anneleri’nin devam ettirdikleri mücadeleyle ülkemizdeki sözde insan hakları kuruluşlarının iki yüzlüğünü göstermelerinin yanında muhalefetin nasıl bir hassasiyet altında olduğunu da ortaya çıkardılar. Yurt dışında bulunan insan hakları dernekleri acaba Diyarbakır Anneleri’ni kaç defa gelip de ziyaret ettiler?”

DİYARBAKIR’A GELME AMACI

“Bir hususu daha netleştirmek istiyorum. Biz buraya yalnız açılış ve ziyaretler için gelmedik. Buraya Diyarbakır'ı dinlemek, Diyarbakırlılarla istişare etmek, Diyarbakır'la olan kavlimizi yenilemek için geldik. Gençler sizlerin görüşlerine, sizlerin değerlendirmelerine büyük önem veriyoruz.”

KUZULARI ÇAKALLARA KAPTIRMAYACAĞIZ

“Dicle'nin kuzularını çakallara kaptırmamak için sürekli çalışıyor, mücadele ediyoruz. Biz sırtımızı başkaları gibi şu veya bu terör örgütlerine değil, Rabbimizin takdirine, halkın iradesine yaslıyoruz.”

2023 SEÇİMLERİNE GİDEN SÜREÇ

“2023 seçimlerine giden süreçte de bizi ağır imtihanların beklediği anlaşılıyor. Ülkemize karşı yurt dışı mahreçli planların tekrar devreye alındığını görüyoruz. CHP'nin başını çektiği her kesim, dozunu her gün biraz daha yükselttikleri nefret söylemleriyle bu kirli planlara destek veriyor. CHP'li siyasetçilerin artık hezeyana varan beyanlarında artış yaşanıyor. Nasıl 17-25'te FETÖ'cülerin sözcülüğünü yapmışlarsa, şimdi de organize suç örgütlerinden, karanlık sosyal medya mecralarından medet ummaya başladılar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Anlaşılan, seçimlere, doğru, bizi, ağır, imtihanlar, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı