Erdoğan açıkladı: Bir bakanlığın adı değişiyor
Haber
11 Ekim 2021 - Pazartesi 20:20 Bu haber 831 kez okundu
 
Erdoğan açıkladı: Bir bakanlığın adı değişiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ismini ve Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı olarak değiştirdiklerini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan açıkladı: Bir bakanlığın adı değişiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası salgın, eğitim ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz" diyen Erdoğan, iklim Değişikliği Başkanlığı ile Göç İdaresi Başkanlığının da kurulacağını söyledi.

 

HERKES DESTEK VERSİN


Yeşil Kalkınma devrimini tüm çalışmaların merkezine yerleştirerek insanlığın önündeki bu önemli krizin çözümünde öncü rol üstlenmekte kararlı olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeşil Kalkınma'ya siyasi partilerden özel sektöre ve sivil toplum kuruluşlarına kadar her kesimden bu tarihi projeye destek vermelerini bekliyoruz" dedi. 


SURİYE'DEKİ SALDIRILAR


Diğer yandan "Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır" diyen Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız" açıklamasında bulundu.


750 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATANACAK


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MEB Mesleki Teknik Eğitim Ar-Ge Merkezi'nde öğretmenlerimize ve personele yönelik geliştirilen Kovid-19 hızlı antijen test kitinde üretim aşamasına geldik" diyerek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 750 engelli öğretmen atamasının yapılacağını açıkladı. 


TERÖRLE MÜCADELE


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Artık hiç kimsenin bu ülkede milletin bir kesiminin dertleri ve beklentileri üzerinden ayrımcılık siyaseti yapmasına izin vermeyeceklerini de söylerek, "Bu yıl ikna yoluyla 153 terör örgütü mensubunun teslim olmasını sağladık. Son 5 yılda yeniden kazandığımız gençlerimizin sayısı 1000'i geride bıraktı" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: recep tayyip erdoğan, iklim bakanlığı, çevre şehircilik bakanlığı, iklim değişikliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı