Enflasyon Rakamları Sonrası Memur ve emeklilerin Alacağı Zam Belli Oldu!
Haber
05 Mayıs 2022 - Perşembe 21:16 Bu haber 490 kez okundu
 
Enflasyon Rakamları Sonrası Memur ve emeklilerin Alacağı Zam Belli Oldu!
Türkiye İstatistik Kurumu açıklamasına göre son dört aylık enflasyon oranı 31,71 orak belirlendi. Memur ve memur emeklilerine şimdiden 24,71 enflasyon zammını almaya hak kazandı. Bununla birlikte SSK emeklilerine de yaklaşık 31,71 zam imkânı doğmuş oldu.
EKONOMİ Haberi
Enflasyon Rakamları Sonrası Memur ve emeklilerin Alacağı Zam Belli Oldu!

Nisan ayı verilerine göre enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur, memur emeklisi ve SSK emeklilerini sevindiren haber geldi.

TÜFE Nisan ayında 7,25 artış gösterirken, yıllık bazda 69,97’ye yükseldi. Bu sayede dört aylık enflasyon oranı 31,71 olarak belirlenmiş oldu.

 

Memur ve Memur emeklileri senede iki defa maaşlarını zamlı olarak alıyor. Bununla birlikte zam oranları yapılan toplu sözleşmelerden belirleniyor. Ayrıca 6 aylık enflasyonda herhangi bir fark olması durumunda aldığı maaş zammına etkiliyor.

 

Memur ve memur emeklisi olanlar ise Temmuz’da 7 toplu sözleşme zammı almış olacak. Dört aylık enflasyon hesaplandığında ise memur ve memur emeklilerine 24,71 fark olanağı doğacak. Mayıs ve haziran aylarında kritik ay olarak belirlendi. Bununla birlikte bu iki ay zam farkında son rakam netleşmiş olacak.

 

SSK EMEKLİSİNE YÜZDE 31,71 ZAM KAPIDA

SSK emeklileri maaşlarında 6 aylık enflasyon zammı alıyor. Öte yandan dört aydan sonra bu rakam şimdiden yüzde 31,71'lere çıktı. Emeklilerin alacağı zam oranı temmuz ayında netlik kazanacak. SSK Emeklileri Temmuz ayını şimdiden iple çekmeye başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Enflasyon, Rakamları, Sonrası, Memur, ve, emeklilerin, Alacağı, Zam, Belli, Oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı