En mutlu ülke, Finlandiya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Woo Album #4
Woo Album #4
Woo Single #1
Woo Single #1
Haber
04 Kasım 2019 - Pazartesi 09:44 Bu haber 87 kez okundu
 
En mutlu ülke, Finlandiya
Dünya Mutluluk Raporu’na göre dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya olurken, Türkiye’nin mutluluk sıralamasında 79’uncu olduğu görüldü. Böylelikle Türkiye’nin geçen yıla oranla 5 basamak gerilediği saptandı.
- Haberi
En mutlu ülke, Finlandiya

Dijital basın arşivinden derlenen bilgilere göre geçen yıl mutluluk ile alakalı basına 140 bin 439 haber yansıdığı tespit edildi. Bu rakam bu yıl ise 97 bin 123 olarak kaydedildi. Haber başlıkları incelendiğinde mutlulukla ile ilgili en çok yapılan sosyal sorumluluk projelerinin gündeme geldiği görüldü.

İSKANDİNAV ÜLKELERİ MUTLU

Birleşmiş Milletler 2019 Dünya Mutluluk Raporu’ndan elde edilen bilgilere göre, dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya oldu. Finlandiya’yı Danimarka ikinci sıradan takip ederken, üçüncü sırada Norveç’in yer aldığı saptandı. Türkiye ise bu listenin ortalarında yer alırken, dünyanın en mutlu 79’uncu ülkesi olduğu görüldü. Böylelikle Türkiye’nin 2018 yılı verilerine göre 5 basamak gerilediği saptandı. Listenin son 3 basamağında yer alan ülkeler ise Afganistan, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Güney Sudan olarak belirlendi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: En, mutlu, ülke,, Finlandiya,
Yorumlar
Haber Yazılımı