Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı
Haber
08 Eylül 2021 - Çarşamba 11:03 Bu haber 373 kez okundu
 
Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu. Zirvede Japonya yer aldı. Tüm ülkeleri kapsayan araştırmaya göre listenin en son sırasında ise 26 yere vizesiz gidebilen Afganistan bulunuyor. Türkiye ise listede 57. sırada yer alıyor.
YAŞAM Haberi
Dünyanın en güçlü pasaportları açıklandı

Özellikle zamandan ve ödenecek bir çok evrak ücreti bütçelere büyük bir yük getirmekte. Evrak toplama, randevu alma ve sıra bekleme gibi sorunlar pek çok kişiyi sırf bu yüzden yolun başında o ülkeye gitmekten vazgeçiren bir unsur. Bundan dolayı vizesiz seyahat imkanı turistler için seyahat edilecek ülke seçiminde oldukça önemli.

 

JAPONYA 191 ÜLKEYE VİZESİZ GİDEBİLİYOR

 

Üstelik vizenin vize ücretinin yanı sıra kırtasiye, sigorta bedeli gibi masrafları da var. Lakin bazı ülkeler bu konuda oldukça şanslı. Örneğin Japonlar dünyanın 191 ülke ve yönetim bölgesine vizesiz seyahat etme imkanına sahip.

 

JAPONYA

 

Milliyet'te Çıkan habere göre dünyanın en güçlü pasaportuna sahip olan Japonya'yı Singapur, Güney Kore, Almanya, Fransa ve ABD izliyor.

 

Öte yandan Japonya'dan sonra en güçlü pasaporta sahip diğer ülkeler ise şu şekilde:

 

SİNGAPUR: Uzak Doğu'da bulunan ve dünyanın sayılı şehir devletlerinden biri olan Singapur'un vatandaşları 190 ülkeye vizesiz seyahat etme şansına sahip.

 

GÜNEY KORE: Güney Koreliler de yine tıpkı Singapurlular gibi 190 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyorlar.

 

ALMANYA: Listede Singapur ve Güney Kore ile ikinciliği paylaşan Almanlar da dünya genelinde 190 ülkeye vizesiz seyahat etme imkanına sahip.

 

NORVEÇ: Almanya'yı, İskandinavya'nın müreffeh ülkesi olan Norveç 189 ülkeye vizesiz seyahat imkânı ile takip ediyor.

 

İSVİÇRE: Tıpkı Norveç gibi dünyanın en zengin ülkelerinden bir diğeri olan İsviçre vatandaşları da 189 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor.

 

İNGİLTERE: İngilizler dünya genelinde 188 ülkeye vizesiz seyahat imkânına sahip. Brexit sonrası bu sayının düşmesi bekleniyordu. Ancak korkulan olmadı.

 

FRANSA: İngiltere'nin hemen ardından Fransa geliyor. Fransızlar da 187 ülkeyi vizesiz ziyaret edebiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünyanın, en, güçlü, pasaportları, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı