Dünya Sağlık Örgütü uyardı: Salgın bitmeyecek
Haber
12 Eylül 2021 - Pazar 13:40 Bu haber 577 kez okundu
 
Dünya Sağlık Örgütü uyardı: Salgın bitmeyecek
Koronavirüs salgınının yeni çıkan varyantları konusunda uyarılarda bulunan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanları, yeni çıkan varyantların toplum bağışıklığı üzerinde olumsuz etki yaptığını belirterek, virüsün bitip bitmeyeceği konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.
SAĞLIK Haberi
Dünya Sağlık Örgütü uyardı: Salgın bitmeyecek

Kovid-19 salgınındaki son duruma ilişkin konuşan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge, şua anda tün dünyada yürütülen aşılama çalışmalarının salgını tamamen bitireceğinden kuşku duyduklarını sözlerine ekledi.

 

EK DOZLARI DÜŞÜNMELERİ GEREKİYOR

 

Koronavirüsün uzun yıllar toplumların hayatında kalabileceğini ifade eden Dr. Hans Kluge, “Aşılama stratejimizi kademeli olarak nasıl güncelleyeceğimizi” ve özellikle de ek dozlar noktasında düşünmeleri gerektiğini söyledi.

 

YENİ ÇIKAN VARYANTLAR İŞİ DEĞİŞTİRDİ

 

Diğer yandan mayıs ayından Kluge, “aşılamada minimum yüzde 70 oranına ulaşıldığında salgın sona erecek” demişti. Düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge’a bu rakamın hala bir hedef olup olmadığını sordu. Delta ve benzeri yeni ve daha bulaşıcı varyantlar sebebiyle bu durumun değiştiğini söyleyen Dr. Kluge, yeni çıkan varyantların sürü bağışıklığı perspektifini zayıflattığını belirtti.

 

HÜKÜMETLERE UYARI, HAREKETE GEÇİN

 

Öte yandan önümüzdeki dönemde Kovid-19’un yeni yeni varyantlarının daha ortaya çıkacağını belirten Dr. Hans Kluge, tıpkı grip virüsü gibi koronavirüsle de yaşamamız gerektiğini vurguladı. Ayrıca DSÖ Direktörü’ne göre, hükümetler de kısa süre içerisinde yeni stratejiler belirlemeli. Yoksa tüm dünyayı uzun vadede zor günler bekliyor.

 

MU VARYANTI NEDİR? BELİRTİLERİ NELER?

https://www.haberdeozgur.com/haber-mu-varyanti-nedir-belirtileri-neler-5612.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: salgında son durum, DSÖ, dünya sağlık örgütü, salgın bitecek mi, salgın ne zaman bitecek, pandemi ne zaman bitecek, pandemide son durum,
Yorumlar
Haber Yazılımı