Doğu Perinçek: Kanal İstanbul bir cinayettir
Haber
30 Haziran 2021 - Çarşamba 11:18 Bu haber 875 kez okundu
 
Doğu Perinçek: Kanal İstanbul bir cinayettir
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kanal İstanbul Projesi’nin bir cinayet olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Doğu Perinçek: Kanal İstanbul bir cinayettir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir TV programda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Değerlendirmesinde Kanal İstanbul Projesi’ne değinen Perinçek, şunları söyledi: "Yapılması planlanan bu proje İstanbul için bir cinayet. Vatan Partisi olarak hedefimiz İstanbul’u 5 milyonluk bir kültür, finans kentine dönüştürmek. Diğer yandan sanayiyi İstanbul’dan artık Anadolu’ya kıraç arazilere taşımamız gerekiyor. Samsun’dan Ceyhan’a bir boru hattı çektiğimiz zaman hiçbir durumda boğazların kullanılmasına lüzum yok. Bu şekilde zaten boğazların da trafiği düşüyor. Kanal İstanbul Projesi’nin hiçbir mantıklı tarafı yok.”

İSTANBUL NÜFUSU 5 MİLYON OLMALI

İstanbul'un var olan nüfusunun akıllı bir sanayileşme politikasıyla 5 milyona kadar inebileceğini söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kanal İstanbul’un yapılması halinde nüfusun 20 milyona çıkacağını belirterek, o zaman İstanbul yaşanmaz hale geleceğini ifade etti.

BU PROJEYE KAYNAK YOK

Vatan Partisi olarak Türkiye’nin hiçbir kaynağını İstanbul’u katledecek bu projeye ayırmayacaklarını ilan ettiklerini belirten Perinçek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu proje yerine Polatlı’ya su gelsin, Konya’ya su gelsin, tarım üretimi artsın. 25 milyar dolarlık bir tarımı sulama projesiyle Türkiye’nin topraklarından can fışkırır. Terörü yok ederiz, köylere insanlarımızı bağlarız. Karadeniz’deki enerjiyi Akdeniz’e yığarız.”

KANALI AÇARAK İSTANBUL’U KAYBEDİYORSUN

İstanbul Kanalı’na hayır dediklerini sözlerine ekleyen Perinçek, “İstanbul Kanalı bir hikaye. Neden bu akıl almaz iş yapılıyor? AK Parti yönetimi bir inşaatçılık ve betonculuk politikasıyla bugünlere geldi. Şimdi üzerine oturduğu o sektörün insanlarına yer açmak. Olay oradan geçen gemilerden ne kadar ücret alınacağı ile ölçülmez. Ne kaybedilecek, İstanbul kaybedilecek. O kanalı açarak İstanbul’u kaybediyorsun. Bunlar çok büyük yanlışlar” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kanal istanbul, vatan partisi, doğu perinçek, kanal istanbul neden yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı