Dizide 10 saat boyunca işkence gördüm
Haber
28 Mayıs 2021 - Cuma 22:00 Bu haber 213 kez okundu
 
Dizide 10 saat boyunca işkence gördüm
Ünlü oyuncu Hannah Waddingham, Game of Thrones dizisinin bir bölümünü çekmek için 10 saat boyunca tahta masaya bağlı olarak beklediğini, üzerine şarap döküldüğünü ve işkenceye maruz kaldığını söyledi.
- Haberi
Dizide 10 saat boyunca işkence gördüm

Final yapan Game of Thrones dizisinde Septa Unella karakterini oynayan ünlü oyuncu Hannah Waddingham, dizinin bir bölümünde Cersei'nin intikam sahnesini oynarken 10 saat boyunca tahta masaya bağlı olarak kaldığını, üzerine litrelerce şarap döküldüğünü ve su altında boğulma hissi yaratan “waterboarding” işkencesi gördüğünü ifade etti.

İŞKENCEDE TECAVÜZ DE VARDI

​Yapımcılığı ABD merkezli HBO isimli prodüksiyon firmasının yaptığı Game of Thrones dizisinde Lannister Hanedanı'nın kraliçesi Cersei Lannister (Lena Headey) tarafından işkenceye uğradığı sahne ilişkin açıklama yapan Hannah Waddingham, işkencede tecavüz ayrıntısının da olduğunu ancak son anda bundan vazgeçildiğini söyledi.

Çekimlerden sonra otele gittiğinde o kadar yorgun ve halsiz olduğu için konuşamadığını ve vücudunun her yerinde morluklar oluştuğunu belirtti. Tüm çalışmanın 1 dakika 37 saniyelik bir sahne için yapıldığını sözlerine ekleyen ünlü oyuncu Waddingham, sahneden sonra kendisinde klostrofobinin ortaya çıktığını ifade etti.

YENİ DİZİ İÇİN ÇEKİMLER SÜRÜYOR

Diğer yandan, Game of Thrones'un başlangıcı olan House of the Dragon dizisinin de çekimlerinin İngiltere'nin başlandığı duyurulmuştu. Ayrıca yapımcılığını yine prodüksiyon firması olan HBO'nun üstlendiği yeni dizinin setinden fotoğraflar da yayınlanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Game of Thrones, House of the Dragon, HBO, Hannah Waddingham, Cersei Lannister, Lena Headey, Septa Unella,
Yorumlar
Haber Yazılımı