Dijital Öğretmenler Projesi’nin başvuruları başladı
Haber
08 Ağustos 2021 - Pazar 14:24 Bu haber 1376 kez okundu
 
Dijital Öğretmenler Projesi’nin başvuruları başladı
Günümüzde dijitalleşen dünyada ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin, eğitimin her alanında faydalanabileceği dijital okuryazarlık becerileri edinmelerini amaçlayan ödüllü Dijital Öğretmenler projesinin yeni eğitim dönemi başvuruları başladı.
EĞİTİM Haberi
Dijital Öğretmenler Projesi’nin başvuruları başladı

Dijitalleşmenin giderek hızlanmasıyla dijital araçlarla eğitimin etkinliğini artırmak amacıyla ING Türkiye, Habitat Derneği ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) iş birliği ile hazırlanan, ödüllü Dijital Öğretmenler Projesi’nin yeni eğitim dönemi başvuruları açıldı.

13 Eylül tarihine kadar başvuru yapabilecek

Hazırlanan proje çerçevesinde eğitim almak isteyen öğretmenler 13 Eylül tarihine kadar Dijital Öğretmenler web sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. İlkokul ve ortaokul öğretmenlerinin dijital okuryazarlık becerileri edinmeleri hedeflenen Dijital Öğretmenler Projesi’nin tamamlanan ilk iki döneminde şu ana kadar 2 bin öğretmene eğitim verilirken, proje kapsamında üçüncü dönemde de 15 ilden yeni bin öğretmene daha ulaşılacak.

2 bölümden oluşan eğitimler 8 hafta sürecek

Projeye ilişkin verilen bilgilere göre, iki bölümden oluşan eğitimler 8 hafta sürecek. İlk bölümünde öğretmenler; dijital vatandaşlık ve güvenlik, eleştirel düşünme ve ölçme & değerlendirme, üreticilik ve görsel tasarım, infografik, video ve fotoğraf oluşturma ve düzenleme, etkili sunum hazırlama içerikleri konularında çevrim içi canlı ve video derslere katılacak. Eğitimlerin ilk bölümünü tamamlayan öğretmenler arasından belirlenecek 100 öğretmene ise ilk bölüme ek olarak, canlı ve video derslerinden oluşan sanal gerçeklik eğitimi verilecek. Eğitimlerin sonunda ise öğretmenlere katılım ve başarı sertifikaları verilecek.

Projeye başvuru alınacak iller:

Projeye, MEB’e bağlı sözleşmeli veya kadrolu ilkokul ve branş öğretmenleri 13 Eylül tarihine kadar dijitalogretmenler.com/basvuru/ sitesi üzerinden başvurabilecek. Proje kapsamında dijital okuryazarlık eğitimi almak isteyen öğretmenlerin temel bilgisayar bilgilerine sahip olmaları yeterli oluyor. Projeye başvuru alınacak iller ise şöyle sıralanıyor: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Mersin, Ordu, Sivas, Van.

Kaynak: Editör:
Etiketler: dijital öğretmen, dijital eğitimler, dijital dünya, teknoloji, eğitimde dijitalleşme, dijital eğitim materyalleri, MEB,
Yorumlar
Haber Yazılımı