Dijital Gelecek, Kuralları Yeniden Yazıyor
Haber
02 Aralık 2019 - Pazartesi 09:26 Bu haber 30 kez okundu
 
Dijital Gelecek, Kuralları Yeniden Yazıyor
İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Digital Impact, İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi sona erdi. Dijital dönüşümün sanayiye, ekonomiye ve haberleşmeye olan etkileri sektör profesyonelleri tarafından yapılan sunumlar ve konuşmalarla değerlendirildi. Dev zirveye birçok nitelikli üst düzey firma ve 20 bini aşkın ziyaretçi katılım sağlarken alanında hizmet üreten firmaların da sektöre dair çözümleri sunuldu.
- Haberi
Dijital Gelecek, Kuralları Yeniden Yazıyor

Uygulamaya gerek olmadan sadece tek tıkla ödeme yapmayı mümkün kılan kodlama sistemi, Wi-fi bağlantısı ile yapılan kablosuz haberleşme sistemi, yapay zekanın yönettiği dijital reklam filmi, sanayi kurumlarında uygulanması hedeflenen lojistik destek sistemi gibi birçok dijital sanayi ve endüstri ürününün sergilendiği İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi katılımcıların yoğun ilgisini çekti. Dev organizasyonda dijital etkinin sanayiye, ekonomiye ve haberleşmeye etkisi tüm yönleriyle ele alındı. Sektörün uzman isimleri dijital dönüşüme dair fikirlerini ziyaretçilerle paylaşırken, değişime dair yol haritasının oluşturulması konusunda da bazı sorulara yanıt arandı.

KAMU VE ÖZEL SEKTÖRDE POZİTİF GELİŞMELER HIZLA DEVAM EDİYOR

Digi4Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Ersoy, dijital dönüşümde geleceğin iyi analiz edilmesi gerektiğini belirterek, "Yüksek öğrenim kurulu geleceğin meslekleri konusu hakkında geçen hafta 4 takım çalışmasıyla araştırma yaptı. Ağrı valiliği gençlere kodlama eğitimi düzenliyor. Isparta’daki batı Anadolu kalkınma ajansı tarım 4.0 üzerine çalışmalar yapmaya başladı. Ege bölgesi sanayi odası kendi dijital fabrikasını kurma çabası içinde. Artık çağa ayak uydurmak adına ülkemizin her tarafında dijitalleşme konuşulurken kamu ve özel sektörde pozitif gelişmeler hızla devam ediyor" dedi.

YENİYİ ESKİ KAFAYLA YÖNETEMEYİZ

Zirvede dijitalleşen dünyada lider olmak konusuna dair ipuçları veren I Work Better Genel Müdürü Başak Kişisel "Eski sistemler dijital dönüşümün önündeki en büyük engellerden birisi ve araştırmalara göre şirketlerin hepsi eski sistemlerini korumak istiyor. Yeniyi eski kafayla yönetemeyiz, bizimde yeni olmamız gerekiyor. Dijital dönüşüm çağına giren dünyada bizlerin dijital dönüşüm sürecine nasıl liderlik edeceğimiz çok önemli bir etken olarak önümüze çıkıyor" ifadelerini kullandı.

BU FARKI YARATAN YALNIZCA TEKNOLOJİ DEĞİL AYNI ZAMANDA İNSAN ZİHNİDİR

İş güçlerinin bir sonraki versiyonlarına atıfta bulunan Gelecekteki Sen Firma Kurucusu İnci Abay, "Sanayi devrimi sürecinden itibaren yaşanan toplumsal, sosyal, ekonomik hayatlarımızdaki değişimler, teknolojinin gelişimiyle de işletmelere bir kasırga etkisi yaratıyor. İnsanlar eksiden toprağa çalışmaya giderken, sanayi devrimiyle birlikte fabrikalara gitmeye başladı. Hayatın artık yeni politikaları var. Değişimi sadece makineleşme süreci olarak adlandıramayız. Bu farkı yaratan yalnızca teknoloji değil aynı zamanda insan zihnidir" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Dijital, Gelecek,, Kuralları, Yeniden, Yazıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı