Dev inşat projeleri yapan firma iflas etti
Haber
16 Haziran 2021 - Çarşamba 13:22 Bu haber 388 kez okundu
 
Dev inşat projeleri yapan firma iflas etti
Kadir Aydın ve Feridun Uzunyol'a ait Neo Yapı için 3 yıl önce açılan konkordatonun tasdiki davası neticelendi. İstanbul'da birçok önemli proje yapan Neo Yapı’nın iflasına karar verildi.
EKONOMİ Haberi
Dev inşat projeleri yapan firma iflas etti

İstanbul 1. Asliye Mahkemesi, hakkında konkordato talep edilen Neo Yapı’nın talebini kabul etmedi. 3 Haziran günü görülen duruşmada şirket yararına verilen geçici mühletin, kesin mühletin ve tüm tedbirlerin kaldırılması kararlaştırıldı. Konkordato komiserlerinin görevleri biterken, hakkında konkordato talep edilen NeoYapı Arazi Geliştirme İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim şirketinin iflasına karar verildi.

Kararı veren mahkeme verilen kararın, İstanbul Nöbetçi İflas Müdürlüğü’ne ve İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne iletilmesine ve iflas kararının iflas müdürlüğü tarafından ilan edilmesini istedi.

İNSANLAR MAĞDUR

Öte yandan şirketin iflasından mağdur olan bir sürü insan ne yapacağını şaşırdı. Bankalara ve piyasaya çok fazla borcu olan şirketten devasa paralar ödeyerek gayrimenkul alanlar 3 yıldır mağdur olduklarını belirtmişlerdi. NeoYapı adına Bolluca ve Göktürk'te satışı yapılan toplam 450 kadar villa ve daire ile ilgili de bir takım sorun ortaya çıktı. Mülk sahiplerinden bir kısmı tapularını alamazken, satışı yapılan yüzlerce dairenin de daha teslim bitmedi.

Kadir Aydın ve Feridun Uzunyol tarafından 2000 yılında kurulan NeoYapı, yüzlerce projeye imza atmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Neo Yapı, Neo Yapı iflas, Neo Yapı sahipleri kim, Kadir Aydın, Feridun Uzunyol,
Yorumlar
Haber Yazılımı