Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BAE’ye Gidecek
Haber
14 Mayıs 2022 - Cumartesi 13:24 Bu haber 668 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BAE’ye Gidecek
Birleşik Arap Emirlikleri’ni 18 yıldır yönetmekte olan Halife Bin Zayi El Nahyan hayata gözlerini yumdu. Halife Bin Zayi El Nahyan’ın ölüm nedeni henüz bilinmemekle beraber esrarengizliğini koruyor. İslam dünyasında oldukça önemli bir şahsiyete sahip olan Halife Bin Zayi El Nahya’nın ölümü Birleşik Arap Emirlikleri’ni adeta yasa boğdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecek.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BAE’ye Gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan BAE Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazı sonrası basın mensupları ile konuştu. Özellikle belirtilmesi gerekir ki Erdoğan Birleşik Arap Emirlikleri’ni 18 yıldır yöneten Halife Bin Zayi El Nahyan’ın taziyesi üzerine konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Halife Bin Zayi El Nahyan’ın uzun süredir rahatsızlığının olduğunu ifade etti.

 Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre içerisinde Halife Bin Zayi El Nahyan’ın taziyesi için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gideceğini de ifade etmiş oldu.  Bilindiği üzere Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halide Bin Zayid el Nahyan 2014 yılında felç geçirerek acil bir şekilde ameliyata alınmıştı.  Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği üzere uzun süreden beri tedavi görüp hastalıklar ile mücadele eden kişiydi.

 

BAE Yeni Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed oldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Halide Bin Zayi El Nahyan’ın ölümünden sonra yeni devlet başkanı Muhammed Bin Zayed oldu. Buna karşı Erdoğan'ın tebrik edeceği belrtildi.

Kaynak: Editör: Ferhat Çolak
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, BAE’ye, Gidecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı