Çocuklarına istismarda bulunan anne babadan skandal sözler
Haber
29 Haziran 2021 - Salı 17:57 Bu haber 543 kez okundu
 
Çocuklarına istismarda bulunan anne babadan skandal sözler
Antalya Elmalı'da iki kardeşin cinsel istismara uğraması, anne ve üvey babanın tahliye edilmesi tüm Türkiye'yi ayağa kaldırdı. İstismarcı anne ve üvey babanın ifadeleri de ortaya çıktı. Öz çocuklarına cinsel istismarda bulunan ve bulunulmasına göz yuman anne adeta ifadesinde çocuklarını suçladı.
GÜNDEM Haberi
Çocuklarına istismarda bulunan anne babadan skandal sözler

Antalya'nın Finike ilçesinde meydana gelen olayda 7 yaşındaki kız çocuğu ve 10 yaşındaki ağabeyi öz anne ve üvey babaları tarafından cinsel istismara uğradı. Olayla ilgili olarak dava açılırken tutuklu yargılanan anne ve üvey babanın tahliye edilmesi adeta Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Olay sosyal medyada da gündeme otururken Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı konu hakkında açıklamada bulundu. Savcılıktan yapılan açıklamada, "5 ay önce tutuksuz yargılanmalarına karar verilen sanıklar hakkındaki yargılama süreci devam etmekte olup, son duruşma 21 Mayıs 2021 tarihinde yapılarak, duruşması 17 Eylül 2021 tarihine bırakılmıştır" denildi.

BABAANNENİN ŞİKAYETİ İLE İSTİSMAR ORTAYA ÇIKTI

O dönem 6 ve 9 yaşında olan iki çocuğun babaannesi GS geçtiğimiz yıl Haziran ayında Balıkesir'de savcılığa başvurarak torunlarının cinsel istismara uğradığını iddia etti. G.S., eski gelini ve şimdiki kocası hakkında şikayette bulunurken aynı zamanda eski gelininin iki erkek arkadaşından da şikayetçi oldu. O dönem babaannenin yanında kalan iki çocuğun ifadesi ise savcılık kararı ile çocuk İzlem Merkezi tarafından alındı.

İSTİSMARI KAĞIDA ÇİZMİŞLERDİ

Cinsel istismara uğradıkları iddia edilen iki çocuk başlarından geçen korkunç olayı deftere çizerek anlatmış ve o dönemde bu konu sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Çocuklar aynı zamanda cinsel istismarın yanında anneanneleri ve dayıları tarafından da şiddet gördüklerini söylemişti. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma sonucunda gözaltına alınan anne ve üvey baba tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ancak anne ve üvey baba tahliye edildi.

ÇOCUKLARINI SUÇLADILAR

6 Ocak'ta Elmalı ağır ceza mahkemesinde görülen son duruşmada Anne Merve A ve Baba Rahmi A Tutuklu bulundukları Antalya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumundan SEGBİS vasıtasıyla duruşmaya katılarak savunma yaptı. Çocukların öz annesi Merve A. verdiği ifadede, "Çocuklarımın dolduruşa gelerek yalan beyanda bulunduklarını düşünüyorum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum" dedi. Üvey baba Rahmi A. ise suçlamaları kabul etmediğini çocuklara bir şey yapmadığını belirterek tahliyesini ve beraatini istedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: elmalı, elmalı olayı, elmalıda cinsel istismar, Antalya elmalı, elmalıda ne oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı