Çamlıca Kulesinden İstanbul’u izlemenin bedeli belli oldu
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 17:10 Bu haber 603 kez okundu
 
Çamlıca Kulesinden İstanbul’u izlemenin bedeli belli oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Çamlıca Kulesi, ilk ziyaretçilerini kabul etti. Kuleden İstanbul'u izlemenin bedeli ise 60 TL olarak belirlendi.
EKONOMİ Haberi
Çamlıca Kulesinden İstanbul’u izlemenin bedeli belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı Çamlıca Kulesi, ilk ziyaretçilerini ağırladı. 7 yıl önce 170 milyon liraya ihale edilen ama bittiğinde aşağı yukarı 1 milyar TL’ye mal olan Kule, kapılarını ziyaretçilere açtı. Girişte bütün ziyaretçilerden HES Kodu kontrolü yapıldı ve ateş ölçümleri yapıldı. Toplamda 1 dakika 10 saniye süren asansör yolculuğundan sonra ziyaretçiler, aynı zamanda İstanbul’un plaka numarası da olan 34’üncü kata çıkıyor. Bazıları fotoğraf çekilirken, bazı ziyaretçiler ise görevlilerden kule hakkında bilgi alabiliyor.

KULENİN AÇIK OLDUĞUN GÜN VE SAATLER NE ZAMAN?

Kule ilişin açıklamalarda bulunan PTT Kule A.Ş Genel Müdürü Ahmet Selami Söğüt, Kulenin hafta içi ziyaretçilerine açık olacağını ifade ederek, şunları söyledi. “Kulemiz salgın koşullarından dolayı hafta içi sabah 10, akşam 21 arasında hizmet verecek. Sadece pazar günleri kapalı olacağız. Onun dışındaki bütün günlerde burada misafirlerimizi kabul edeceğiz. Kulemiz zemin altında 4, toplamda 49 kattan oluşuyor. Yapısal yüksekliği zemin üzerinde 369 metre, deniz seviyesinden ise 587 yükseklikte. Kulemiz ayrıca 20 dönümlük bir peyzaj ve alanlarıyla da aynı zamanda tam bir botanik bahçesi. Kulemiz sadece seyir terasları ve restoran katlarıyla değil aslında etkinlikleriyle de İstanbul’un cazibe merkezlerinden biri haline gelecek.”

 

 

*************************************************************************************

çamlıca kulesi, çamlıca kulesinin bedeli ne kadar, çamlıca kulesinin fiyatı ne kadar, çamlıca kulesinin ücreti ne kadar, çamlıca kulesinin ücreti, çamlıca kulesi kaça kadar açık, çamlıca kulesi kaçta kapanıyor, çamlıca kulesi pazar günü açık mı, çamlıca kulesi hakkında, çamlıca kulesi kaç katlı, çamlıca kulesine çıkılabiliyor mu, çamlıca kulesi hangi günler açık, çamlıca kulesinde hes kodu isteniyor mu,

Kaynak: Editör:
Etiketler: çamlıca kulesi
Yorumlar
Haber Yazılımı