Bilim İnsanları Ay Toprağının Karbondioksite Dönüştürebileceğini İfade Etti
Haber
07 Mayıs 2022 - Cumartesi 22:24 Bu haber 554 kez okundu
 
Bilim İnsanları Ay Toprağının Karbondioksite Dönüştürebileceğini İfade Etti
Geçtiğimiz günlerde bilim adamları Ay toprağı üzerinde bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmalara göre bilim adamları ay toprağının karbondioksiti oksijene dönüştürebileceğini ifade etti.
BİLİM Haberi
Bilim İnsanları Ay Toprağının Karbondioksite Dönüştürebileceğini İfade Etti

Bunun yanı sıra eğer ay toprağı karbondioksit oksijene dönüştürülmüş olunursa büyük bir olasılıkla uzayda insan yaşamı oldukça kolay hale gelecek. Bunun en büyük sebebi ise ay toprağındaki karbondioksitin oksijen hale getirilmesinden kaynaklanmakta. Joule isimli dergide yayınlanmakta olan bir raporda ise ay toprağı desteklendiği taktirde insan yaşamının uzayda oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebileceği aynı zamanda uzayın daha kolay bir şekilde keşfedileceği yönünde açıklamalarda bulundu. Bu çılgın proje yapıldığı taktirde uzayda insan yaşamı oldukça kolaylaşacak.

Bunun yanı sıra Çinli bilim adamları bir araya gelerek Change-5 uzay aracı tarafından getirilmekte olan ay toprağı detaylı olarak analiz ederek ay toprağı yüzünde titanyum ve demir örnekleri ortaya çıkarmış oldular. Çinli bilim adamları bir sonraki aşamada ise elektrolize işlemlerini ay toprağını kullanıp dünya dışında bir fotosentez sistemi kurmayı planladığı ortaya çıktı.

Ay toprağının karbondioksite dönüştürme planlaması doğru ve eksiksiz bir şekilde ilerleme gösterirse insanlık için oldukça önemli olan astronomi bilimde oldukça önemli gelişmeler meydana gelmiş olacak. Bunun yanı sıra uzayda insan yaşamı artık daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olunacak. Çinli bilim adamlarının bu çılgın projeyi ne zaman hayata geçirecekleri ise şimdilik merak konusu olarak karşımıza çıkmakta.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilim, İnsanları, Ay, Toprağının, Karbondioksite, Dönüştürebileceğini, İfade, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı