Başkan Gönül Boran bakan yardımcısıyla görüştü
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 21:43 Bu haber 947 kez okundu
 
Başkan Gönül Boran bakan yardımcısıyla görüştü
İndyturk’e konuşan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, EYT ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Başkan Gönül Boran bakan yardımcısıyla görüştü

Özellikle son zamanlarda medyada sıkça dillendirilen “EYT sorunu çözülecek” söylemlerine karşın hükümet tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığını ifade eden Boran Özüpak, “Bir bakan yardımcısıyla görüştük. ‘Ufak tefek çalışmalar var’ dendi ama detaylı bilgi alamadık. EYT’lilerin sorunları çözülecek diye laflar olsa henüz bile net bir bilgi yok” diye konuştu.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ AY GENEL BAŞKANLARLA GÖRÜŞECEĞİZ”

 

Bakan yardımcısı ile yaptıkları görüşmeye ilişkin konuşan Gönül Boran Özüpak, şunları söyledi: “Çalışma emeklilikte yaşa takılanlardan ziyade düşük maaş ve intibak sorunu için olabilir. Direkt EYT denmedi. Seçim malzemesi yapılmaktan yorulduk ama yapmak zorundalar. Mağdur kitle çok büyük. Aileleriyle 15 milyonluk bir kitleden bahsediyoruz. Düzenleme yapmak zorundalar. Beklentimiz var. Ekim ayında genel başkanlarla görüşmelerimiz olacak. Taleplerimizi yine ileteceğiz.”

 

SORUNUN ÇÖZÜLECEĞİNİ YETKİLİ BİR İSİMDEN DUYMALIYIZ

 

EYT sorununun çözüleceğini yıllardır hep duyduğunu da ifade eden Gönül Boran Özüpak, “Yıllardır çıkacak, modeller üzerinde çalışıldığı söyleniyor sayfa sayfa. Ancak nasıl şimdi Cumhurbaşkanından sonra en yetkili isim Vedat Bilgin çıkıp, ‘3600 ek göstergeyle ilgili düzenleme yapacağız’ dedi. Biz de ancak böyle yetkili bir ağızdan EYT’lilerle ilgili düzenleme yapılacağını net bir şekilde duymadan inanmayız” dedi.

 

İYİ PARTİLİ DURMUŞ YILMAZ, 'EYT SORUNU SEÇİMDEN ÖNCE ÇÖZÜLECEK' DEDİ

https://www.haberdeozgur.com/haber-iyi-partili-durmus-yilmaz-eyt-sorunu-secimden-once-cozulecek-dedi-5639.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Gönül Boran Özüpak, EYT, EYT sorunu, eyt kriz
Yorumlar
Haber Yazılımı