Bakan Selçuk LGS sınavına dair merak edilen soruları cevapladı
Haber
02 Haziran 2021 - Çarşamba 15:32 Bu haber 443 kez okundu
 
Bakan Selçuk LGS sınavına dair merak edilen soruları cevapladı
Bakan Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yayınladığı görsellerde LGS sınavının nasıl yapılacağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
EĞİTİM Haberi
Bakan Selçuk LGS sınavına dair merak edilen soruları cevapladı

Bakan Ziya Selçuk Selçuk'un sosyal medya hesabından yayınladığı görsellerde LGS sınavının nasıl yapılacağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin en çok merak ettiği sorular ve bunlara verilen yanıtlar ise şunlar:

Sınav yerimi nasıl öğreneceğim?

Bu sene de geçen seneki gibi sınava kendi okulunda gireceksin. Sınava okulunda gireceğin bina, sıra numaran gibi bilgileri e-Okul sisteminden öğrenebilirsin.

Velim beni okul bahçesinde bekleyebilir mi?

Hayır, Kovid-19 tedbirleri kapsamında veliler okul bahçesine alınmayacak

Sınava katılmak zorunlu mu?

Hayır, sınava katılmak zorunda değilsin

Sınavda maske takacak mıyım?

Okul bahçesi ve koridorlarında maske takmak mecburi. Ancak sınava gireceğin salonda ve sıralar arasında yeterli sosyal mesafe bulunacağından istersen sınav esnasında maskeni çıkarabileceksin. Maskeni düşürürsen endişelenme, sınav binalarında yedek maske ve el antiseptiği bulunacak.

Kovid-19 testi pozitif olan öğrenci ve görevliler için ne gibi tedbirler uygulanacak?

LGS sınavına girecek öğrenciler ile sınav görevlilerinin Kovid-19 risk durumları Sağlık Bakanlığı tarafından bize bildiriliyor. Riskli olduğu tespit edilen görevlilerin, görevleri iptal edilecek. PCR testi pozitif ve temaslı olan öğrenciler ise ayrı salonlarda, gerekirse ayrı binalarda sınava alınacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ziya Selçuk, LGS, LGS Sınavı,
Yorumlar
Haber Yazılımı