Bakan Selçuk açıkladı, yüz yüze eğitim başlayacak mı?
Haber
30 Mayıs 2021 - Pazar 13:47 Bu haber 641 kez okundu
 
Bakan Selçuk açıkladı, yüz yüze eğitim başlayacak mı?
Telefi eğitimler hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bunun kararı kabine toplantısı ve Cumhurbaşkanımızın takdiriyle bu hafta başı netleşecek” dedi. Selçuk ayrıca, 2021-2022 eğitim dönemine ise eylül ayında başlamayı planladıklarını belirtti.
EĞİTİM Haberi
Bakan Selçuk açıkladı, yüz yüze eğitim başlayacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hürriyet’e konuştu . 'Telafi eğitimi ne zaman başlayacak' sorusuna cdevap veren Bakan Selçuk şunları söyledi: “Bu kararı kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanımızın takdiriyle bu hafta başı belli olacak. Tabii Sağlık Bakanlığı’nın ve diğer ilgili bakanlıkların fikirleri de olacak. Sadece bizim alabileceğimiz bir karar değil. Telafi eğitiminin haziran ayı başında başlamasını ve yüz yüze olmasını arzu ediyoruz. Çünkü burada çocukların akademik eğitimlerinin telafisinden çok, onların psikolojik ve fiziksel telafileri bizim için çok önemli. Akranlarıyla oynamayan, evlere kapanan çocukları özgüvenleri açısından ruhsal olarak geliştirmeliyiz. Bu da yüz yüze olur.”

HEDEFİMİZ EYLÜL AYINDA BAŞLAMAK

Gelecek sezonda okulların ne zaman açılacağı ile ilgili soruya da Selçuk ''İklim koşulları açısından okulların ağustos ayında açılması bize göre doğru değil. O nedenle okulları sonbaharda (eylül gibi) açmayı hedefliyoruz” dedi.

YAZ KAMPI GELİYOR

Öğretmen ve öğrencilere yönelik planlanan tematik kamplardan da bahseden Bakan Selçuk, "Öğretmenlerimiz çok yoruldu. Şimdi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile konuşuyoruz. Tematik kamplarda onları ağırlamak istiyoruz. Yaz kampları halinde. Tabii olanaklarımız dahilinde ve isteğe bağlı” ifadelerini kullandı.

ÖNCELİKLİ ÇALIŞMA DEPREME DAYANIKLI OKULLAR

Milli Eğitim Bakanlığı olarak öncelikli çalışmaları arasında depreme dayanıklı okul konusunun olduğunu belirten Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Deprem konusu. Geceleri uykularımı kaçırır. Depreme dayanıklı okullar için büyük bir çalışma içindeyiz. Şu ana kadar 1350 okul yıkıldı. Örneğin İzmir’de depreme dayanıklı olmadığı için 52 okulu yıktık. Biz yıktıktan 1 ay sonra İzmir’de deprem oldu. Düşünün artık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: yüz yüze eğitim, ziya selçuk, bakanlar kurulu, telefi eğitimi, telefi eğitim ne zaman başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı