Bakan Özer okulların açık kalma şartını açıkladı
Haber
01 Eylül 2021 - Çarşamba 20:32 Bu haber 2007 kez okundu
 
Bakan Özer okulların açık kalma şartını açıkladı
Türkiye salgının gölgesinde geçen 1 buçuk yılın ardından yüz yüze eğitime hazırlanıyor. 6 Eylül’de açılacak okullar öncesi bugün okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik yüz yüze yürütülecek okula uyum eğitimleri başladı.
EĞİTİM Haberi
Bakan Özer okulların açık kalma şartını açıkladı

Uyum eğitimleri kapsamında Şırnak’a giden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 3 Eylül'de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapacaklarını belirterek, yeni eğitim öğretim sezonu dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

TÜM HAZIRLIKLARI YAPTIK

 

Çocukların, öğretmenlerin ve eğitim camiasının bu buluşmayı uzun bir zamandır sabırsızlıkla beklediğini dile getiren Özer; öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gereken tüm hazırlıkları yaptıklarını bildirdi.

 

KURALLARA RİAYET ETMEMİZ LAZIM

 

"81 ilde, ilçelerde, beldelerde maskeden dezenfektana kadar okullarımızın sağlıklı bir şekilde kapanmadan, yüz yüze eğitime devam edebilmesi için her türlü önlemi aldık” diyen Bakan Özer şunları söyledi:  Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin belirlenen kurallara riayet etme konusunda azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Özellikle 1,5 yıldan beri parçalı bir şekilde okulların açılmasından sonra Bakanlığımızın 5 gün tüm kademe ve sınıf seviyelerinde okulları açmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığıyla birlikte belirlenmiş kurallara velilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz tarafından hassasiyetle riayet edilmesi ve uyulması okullarımızın açık kalmasında en kritik konulardan biridir. Biliyorum ki ve inanıyorum ki kurallara riayet edersek okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz."

 

EĞİTİM UZUN SOLUKLU BİR SAHA ÇALIŞMASI

 

Bakan Mahmut Özer ayrıca 3 Eylül'de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapacaklarını belirterek, Eğitimin uzun soluklu çalışmaları gerektiren, istikrarlı yatırımlar ve emek isteyen bir saha olduğunu vurguladı.

 

MEB OKULLARDA ALINACAK ÖNLEMLERİ MADDE MADDE AÇIKLADI

https://www.haberdeozgur.com/haber-meb-okullarda-alinacak-onlemleri-madde-madde-acikladi-5528.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Özer, okulların, açık, kalma, şartını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı