Bakan Özer, ara verilen sınıflar ile ilgili konuştu
Haber
24 Eylül 2021 - Cuma 11:43 Bu haber 769 kez okundu
 
Bakan Özer, ara verilen sınıflar ile ilgili konuştu
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, salgından dolayı eğitime ara verilen sınıflar ile ilgili konuştu.
EĞİTİM Haberi
Bakan Özer, ara verilen sınıflar ile ilgili konuştu

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Antalya'da Valiliği ziyaret etti. Daha sonra il değerlendirme toplantısına katılan Özer, burada önemli açıklamalarda bulundu.

 

Vaka çıkarsa 14 gün karantina uygulanıyor

 

Yüz yüze eğitimde 3'üncü haftayı tamamladıklarını belirten Bakan Özer, “Sağlık Bakanlığının önerileri çerçevesinde oluşturulan rehberler çerçevesinde tüm süreç yürütülüyor. Okullarımızın tüm ihtiyaçları gideriliyor. Herhangi bir sınıfta iki vaka olması durumunda yüzyüze eğitime sınıf bazlı ara veriliyor.

Ara verilen sınıflar 14 gün sonra yüzyüze eğitime devam ediyor. Ama 14 gün ara verildiği zaman öğrencilerimizi kendi başlarına bırakmıyoruz. Hazırladığımız platform üzerinden canlı dersler öğretmenler tarafından yapılıyor. Aynı zamanda ihtiyacı olan tabletler öğrencilerimize ücretsiz veriliyor” açıklamasını yaptı.

 

Vakalardan dolayı ara verilen sınıflar

 

6 Eylül tarihi itibariyle 45 sınıfta eğitime yüz yüze ara verildiğini hatırlatan Bakan Özer, “Pazartesi günü itibariyle 45 sınıf eğitime başladı. Salı günü 50 sınıf, Çarşamba günü 63 sınıf, Perşembe günü 40 sınıf yüz yüze eğitime başladı. Şu anda bugün sabah itibariyle 6 Eylül haftasındaki yüz yüze eğitime ara veren 198 sınıfımız yüz yüze eğitime başladı" dedi. 

 

Öğretmenlerin aşılama oranı

 

"Bu süreçte en olumlu avantajımız öğretmenlerimizdeki aşılanma oranı" diyen Bakan Mahmut Özer, şunları söyledi: "Şuanda eğitim sistemi içerisinde 1.2 milyon öğretmenimiz hizmet veriyor. Öğretmenlerimizin yüzde 92'si en az bir doz aşı oldu. 2 doz aşı olan ya da hastalanıp antikor oluşturan öğretmen oranımız da yüzde 86.

 

AB ülkelerinden daha yüksek

 

Bu oranlar birçok Avrupa ülkesinden çok daha yüksek. Bir kez daha tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 6 Eylül itibariyle illeri gezerek sürecin nasıl ilerlediği, yapılması gereken şeyler ve alınması gereken önlemler için sahadayız" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahmut Özer, bakan Özer, milli eğitim bakanı, yüz yüze eğitim, eğitime ara verilen sınıflar, sınıflarda vaka,
Yorumlar
Haber Yazılımı