Bakan Özer: 200 sınıfta eğitime ara verildi
Haber
12 Eylül 2021 - Pazar 10:30 Bu haber 2813 kez okundu
 
Bakan Özer: 200 sınıfta eğitime ara verildi
6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "geçtiğimiz bir haftada okullarda yaşanan son durum ile ilgili açıklamalarda bulundu.
EĞİTİM Haberi
Bakan Özer: 200 sınıfta eğitime ara verildi

Adana Valiliği'ni ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile her türlü önlemleri alarak okulları 5 gün yüz yüze eğitime açtıklarını söyledi. Sağlık Bakanlığı ile Covid-19’a karşı okullarda alınması gereken önlemler rehberini hazırladıklarını, 81 ilin valiliğine ve milli eğitim müdürlüklerine gönderdiklerini hatırlatan Özer, “Yine eğitim öğretim başlamadan önce herhangi bir okulda, sınıfta vaka çıkması durumunda alınması gereken önlemler ve uyulması gereken prosedürleri de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile belirleyerek tüm okullara gönderdik” diye konuştu.

 

EĞİTİME ARA VERİLEN OKUL YOK

 

Yüz yüze eğitimde ilk haftanın geride kaldığını dile getiren Özer, “Bir haftayı geride bıraktık. Yaklaşık 850 bin dersliğimiz ve 57 bin 108 okulumuz eğitim öğretim faaliyetinde aktif olarak yer almaktadır. Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Covid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır” dedi.

 

200 CİVARINDA SINIFIMIZ ARA VERDİ

 

Eğitime ara veren sınıflar olduğunu aktaran Mahmut Özer, “Sadece sınıflardaki Sağlık Bakanlığı ile belirlediğimiz kriterler çerçevesinde yüz yüze eğitime ara veren sınıflarımız bulunmaktadır. Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Covid-19 vakası sebebiyle ya da yakın teması nedeniyle eğitim öğretime 14 gün ara verip dijital platformlar üzerinde Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu EBA TV ve diğer dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

YÜZ YÜZE DEVAM EDECEĞİZ

 

“Bu süreçte Sağlık Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu, Sağlık Bilim Kurulunun onaylamış olduğu kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini de sahada görmüş olduk” diyen Özer şöyle devam etti: “Bundan sonra da gerekli tüm tedbirlere uyarak ve illerimizde gelişecek yeni durumları da gözden geçirerek sahada özel, lokalde yaygın olmayan problemlere de yeni çözümler üreterek eğitim öğretime inşallah yüz yüze devam edeceğiz.”

 

MEB DUYURDU, SINIFTA KOVİD VAKASI ÇIKARSA NE YAPILACAK

https://www.haberdeozgur.com/haber-meb-duyurdu-sinifta-kovid-vakasi-cikarsa-ne-yapilacak-5592.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: yüz yüze eğitim, bakan mahmut özer, eğitime ara verilen sınıflar, eğitim
Yorumlar
Haber Yazılımı