Babası diri diri yakmıştı, komşulardan kan donduran ifadeler
Haber
07 Eylül 2021 - Salı 10:29 Bu haber 270 kez okundu
 
Babası diri diri yakmıştı, komşulardan kan donduran ifadeler
Urfa’da aslen Filistinli olan genç bir kız, evlenmeyi reddetmesi üzerine babası tarafından diri diri yakılmıştı. Sessiz sedasız bir törenle toprağa verilen 13 yaşındaki Amara Dwla’nın komşuları vahşi cinayeti anlattı.
- Haberi
Babası diri diri yakmıştı, komşulardan kan donduran ifadeler

Aslen Filistin asıllı olan Suriye vatandaşı Ahmet Muhammed Dwla, kızları Amara (13) ve Lamur Dwla (12) ile 4 ay önce Urfa’da bir eve yerleşti.

 

KENDİSİNE BERDEL YAPMAK İSTEDİ

 

İddialara göre inşaatlarda çalışan baba Ahmet Muhammed Dwla, kızı Amara'yı kendisine berdel yaparak evlendirmek istedi. Kızının buna karşı çıkmasına kızan Dwla, Amara'yı dövdükten sonra banyoda üzerine tiner dökerek ateşe verdi.

 

KOMŞULARDAN YARDIM İSTEDİ

 

Bütün bedeni yanan Amara, kapıya kadar yetişip komşulardan yardım istedi. Yardıma koşan komşulardan Yaşar Kerpiç, kapının kilitli olduğunu gördü. Kerpiç, kapıyı kırarak içeri girdiğinde, küçük kızın yanmış bedeni ve evin içerisindeki kan izlerini gördü.

 

KOMŞU OLAY ANINI ANLATTI

 

Kan donduran cinayete ilişkin konuşan Yaşar Kerpiç, şunları söyledi: “Çekiç ve keserle kapıyı kırdım içeri girdim. Kız salonda yerde yatıyordu. Fakat yüzünden kim olduğu anlaşılmayacak şekilde yanmıştı, kül olmuştu. Beni gördükten sonra hiç konuşmadı, sadece elini iki defa kaldırıp indirdi.”

 

SESİ DUYULMASIN DİYE YÜKSEK SESLE İLAHİ AÇTI

 

Komşular, cani babanın, Amara’nın sesi duyulmasın diye yüksek sesle ilahi açtı, sonra ufak kızıyla evden kaçtı. Komşu Semra Kerpiç, “Saat 10:00’da evden yüksek sesle Kur’an sesi geldi. Sesi o kadar yükseltmişti ki belli ki kimsenin içerideki sesi duymasını istemiyordu” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZ KORKUYOR

 

Komşu Fatma Doğan ise, “O insan değil. Çocuklarımız korkuyor. Kızım 20 yaşında uyuyamıyor. Çığlık atıyor. Babam da böyle bir şey yapar mı diyor” diye konuştu. Ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılan Amara, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Amara’dan geriye üzerinde oynadığı masa ve oyuncakları kaldı.

 

SUÇU KABUL ETMEDİ

 

Polis, Ahmet Muhammed Dwla’yı gözaltına aldı. Emniyette yapılan sorgusunda suçunu kabul etmeyen Dwla, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, kızı Lamur Dwla ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koruması altına alındı. 13 yaşında hayattan koparılan Amara’nın cenazesi Yeni Asrı Mezarlığında dün toprağa verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: babası diri diri yaktı, kadın cinayetleri, çocuk istismarları, çocuk cinayetler, urfa cinayet, urfa son dakika, urfa haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı