Aynı aileden 8 kişi korona kurbanı oldu
Haber
01 Eylül 2021 - Çarşamba 10:54 Bu haber 467 kez okundu
 
Aynı aileden 8 kişi korona kurbanı oldu
Rize'ye bağlı Güneysu ilçesinde yaşayan bir aile Kovid-19 sebebiyle 6 ayda 8 ferdini kaybetti.
SAĞLIK Haberi
Aynı aileden 8 kişi korona kurbanı oldu

İstanbul’da ikamet eden Muhammet Genç ve oğlu Burak Genç, rahatsızlanınca yakınları tarafından hastaneye götürüldü. Burada baba ve oğlunun yapılan kovid-19 testleri pozitif çıktı. Muhammet Genç hastanede, oğlu Burak ise evde tedavi altına alındı. Evde izole olan Burak Genç, geçirdiği kalp krizi sonucu 6 Kasım'da yaşamını yitirdi. Burak Genç’in cenazesi, memleketi Rize’ye bağlı Güneysu ilçesine bağlı Gürgen köyünde toprağa verildi.

 

OĞLUNDAN 6 GÜN SONRA ÖLDÜ

 

Oğlu Burak Genç’in ölüm haberinden sonra hastanede durumu ağırlaşan Muhammet Genç ise oğlundan 6 gün sonra 12 Kasım'da hayatını kaybetti. 3 çocuk babası Muhammet Genç, oğlunun defnedildiği kabristanlıkta, gözyaşları arasında defnedildi.

 

HASTALIK CENAZE TÖRENİ VE TAZİYELERDE BULAŞTI

 

Taziye ve cenazelerde hastalığa yakalanan aynı aileden Bünyamin Genç 1 Aralık’ta, İbrahim Genç (53) 4 Aralık’ta, Ali Genç (58) ise 11 Aralık'ta öldü. Ali Genç'in tedavi gören kardeşleri Fatma Duman (55) 18 Aralık’ta, Aysel Peçe de (46) 21 Şubat'ta hayatını kaybetti. En son Ahmet Genç (43) de 13 Nisan'da aynı hastalıktan yaşamını yitirdi.

 

Ölenlerden Muhammet, İbrahim ve Ahmet Genç’in kardeş oldukları ifade edildi. Diğerlerinin ise, Muhammet Genç’in oğlu Burak Genç, kayınbiraderi Ali Genç, Ali Genç’in oğlu Bünyamin ile kız kardeşleri Fatma Duman ve Aysel Peçe olduğu bildirildi.

 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNCELİK TANIDI, 25 KİŞİ AŞI OLDU

 

6 ayda 8 ferdini yitiren, yaşadıkları korku nedeniyle 10 yeni mezar yeri daha hazırlayan ailenin aşı önceliği çağrısı üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri 3 ay önce ailenin 25 üyesini aşıladı. Aşılarla beraber Genç ailesinde kimse virüse yakalanmadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: koronavirüs salgını, korona kurbanı, korna aşısı, aşılama, rizede koronadan ölenler, salgından ölen insanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı