Atatürk posterini ters asan belediyeden açıklama
Haber
28 Ağustos 2021 - Cumartesi 11:03 Bu haber 311 kez okundu
 
Atatürk posterini ters asan belediyeden açıklama
Mustafa Kemal Atatürk posterini ters asan Çayırova Belediyesi’nden açıklama geldi.
GÜNDEM Haberi
Atatürk posterini ters asan belediyeden açıklama

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün posterinin ters şekilde asan Çayırova Belediyesi'nden konuya ilişkin açıklama geldi. Posterin belediye personeli tarafından sehven ters asıldığı ve ilgililer hakkında inceleme başlatıldığı duyurun Belediye, "CHP zihniyeti de maalesef posterin düzeltilmesi konusunda uyarmak yerine yanlış algı oluşturmak için bu üzüntü verici olaydan keyif duymuş ve bundan siyasi çıkar ummuştur" dedi.

 

ÇAYIROVA BELEDİYESİ'NDEN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA ŞÖYLE:

 

"Aziz Milletimizin en kutlu zaferlerinden birisi olan 30 ağustosu büyük sevinç, mutluluk ve coşkuyla yaşamak, gelecek nesillere hatırlatmak ve bu zaferin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için belediyemizce yapılan afiş çalışması sırasında meydana gelen birkaç dakikalık da olsa kabul edilmez bir maalesef hepimizi derinden üzmüştür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posteri belediye personelimizce asılırken bir anlığına sehven ters sarkıtılmış olup daha sabitleme yapılmadan fark edilerek hızlı bir şekilde düzeltilmiştir.

 

DÜZELTİLMESİ 5 DAKİKAYI DAHA BULMADI

 

Tüm bu hatanın yapılması, fark edilmesi ve düzeltilmesi 5 dakikayı daha bulmamıştır. Tüm bu olaylar yaşanırken olaya tanık olan, o kısa süre içerisinde olaya hiçbir müdahalede bulunmayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini kısa süre de olsa ters asılmasını çirkin bir siyasi propagandaya dönüştürmeye çalışan, ilçemizde ve ülkemizde yapılan tüm güzel işleri manipüle etmeyi kendine adet edinmiş CHP zihniyeti de maalesef posterin düzeltilmesi konusunda uyarmak yerine yanlış algı oluşturmak için bu üzüntü verici olaydan keyif duymuş ve bundan siyasi çıkar ummuştur.

 

İDARİ İNCELEME BAŞLATILMIŞTIR

 

Olayın gerçeğine şahitlik etmelerine rağmen bu zihniyetin belediye işçilerini zor durumda bırakan bu davranışları her türlü edepten, ahlaktan ve siyasi etikten yoksundur. Zira olay yaşanır yaşanmaz ilgililer hakkında idari inceleme başlatılmıştır. CHP ilçe başkanının milli bayramımız öncesinde yakmak istediği fitne ateşi ve durumdan vazife çıkararak yaptığı bu davranış maalesef kınanacak bir durumdur. Vatanımızın düşman işgalinden temizlendiği günün anısına Milli Bayram ilan edilen 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarken, bu zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyoruz."

 

DAHA ÖNCE DE ATATÜRK POSTERİ TERS ASILMIŞTI

 

2013 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gebze Ticaret Odası binasına büyük bir Türk Bayrağı ile Atatürk'ün posteri asılmıştı.

Yine geçen yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Trabzon'daki bir kamu binasına Mustafa Kemal Atatürk'ün posterinin ters şekilde asılmıştı.

Geçtiğimiz yıl Elazığ Valiliği binasına asılan Atatürk posterli Türk bayrağı yine ters bir şekilde asılmıştı.

2016 yılında Zonguldak Belediyesi hizmet binasına Atatürk posteri asmak isteyen görevliler posterin ters asıldığı uyarısına rağmen posteri ikinci kez ters asmışlardı.

2016 yılında Çankaya Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Atatürk posterini ters asmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova Belediyesi, Atatürk posteri, Atatürk posteri ters asıldı, Çayırova Belediyesi hangi parti,
Yorumlar
Haber Yazılımı