Aşıya “haram” dedi, açığa alındı
Haber
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 08:34 Bu haber 224 kez okundu
 
Aşıya “haram” dedi, açığa alındı
Denizli'de görev yapan Ö.T. ismindeki imam aşı yaptırmanın haram olduğunu söyleyince kaymakamlık tarafından açığa alındı.
GÜNDEM Haberi
Aşıya “haram” dedi, açığa alındı

Olay Denizli'nin Çameli ilçesinde meydana geldi. Vatandaşlara haram olduğunu iddia ederek aşı yaptırmamaları için çağrı yaptığı öne sürülen imam, açığa alındı.

 

Çameli ilçesine bağlı Taşçılar Mahallesi'nde görevli cami imamı Ö.T.'nin cemaate ve mahalleliye aşının haram olduğunu söylediği iddia edildi. Virüse inanmadığını söylediği öne sürülen imam, başlatılan soruşturma kapsamında Çameli Kaymakamlığı'nca açığa alındı.

 

VATANDAŞLAR TEŞVİK EDİLİYOR

 

DHA’da yer alan habere göre konu hakkında açıklama yapan Denizli Müftüsü Mehmet Aşık, kendisinin ve ailesinin de 3. doz aşıların yaptırdıklarını belirterek, "Ülkemizde aşı uygulamasının başladığı tarihten itibaren vaaz ve hutbelerin sonunda halkımızı aşı yaptırmalarının hem dini hem de vatandaşlık görevi olduğu konusunda bilgilendiriyoruz. Cumhurbaşkanlığımız ve Sağlık Bilim Kurulu tarafından başlatılan aşı seferberliğine tüm din görevlilerimizin katılarak cami cemaatinin de katılım sağlaması konusunda gerekli duyuru ve teşvikin yapılması hususunu dile getiriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: aşı karşıtları, aşılama, koronavirüs aşısı, salgın, aşı haram mı, aşı helal mi,
Yorumlar
Haber Yazılımı