Aşı yaptırdı milyoner oldu
Haber
26 Ağustos 2021 - Perşembe 10:37 Bu haber 595 kez okundu
 
Aşı yaptırdı milyoner oldu
Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan eyaleti tarafından düzenlenen ve en az bir doz Kovid-19 aşısı yaptırmış tüm eyalet sakinlerine açık çekilişe katılan bir kadın milyoner oldu.
DÜNYA Haberi
Aşı yaptırdı milyoner oldu

Michigan'a bağlı Bloomfield kasabasında yaşayan Christine Duval isimli kadın, pazartesi günü kazanmak için aşılanın çekilişinde 2 milyon dolar (yaklaşık 16 milyon 800 bin TL) kazandı. Halkı koronavirüs aşıları konusunda eğitmek ve aşı tereddüdüyle mücadele amacıyla ocakta kurulan Michigan'ı Koruyun Komisyonu, büyük ödülü Duval'ın kazandığını duyurdu. Komisyon ayrıca, bazı gençleri de yaptığı farklı bir çekilişle üniversite bursuyla ödüllendirdi.

 

Parayla hayallerini gerçekleştirecek

 

Eşi ve üç çocuğuyla birlikte 13 yıldır Michigan'da yaşayan Christine Duval, geçtiğimiz nisan ayında aşı olmuş. Duval, çekilişi kazanması üzerine parayı çocuklarının üniversite eğitiminin karşılanması ve evinin yenilenmesinde kullanacağını ve ödülün ‘tüm hayallerini gerçekleştirmesini sağlayacağını’ belirtti. Ayrıca, ödülün bir kısmını akıl sağlığı hizmetlerinin desteklenmesi amacıyla bağışlamayı planladığını da ifade etti.

 

İhtiyacı olanlara yardım etmek istiyoruz

 

Diğer yandan salgının herkes için zor olduğunu söyleyen Duval, “Pozitif akıl sağlığını teşvik eden hizmetler sunma ihtiyacının şu an her zamankinden daha önemli olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple, büyük ödülümüzün bir kısmını topluluğumuzdaki akıl sağlığı hizmetlerini iyileştirmek için bağışlayacağız” dedi.

 

Toplam 5 milyon dolar ödül

 

Michigan'da daha fazla kişiyi koronavirüse karşı aşılanmaya teşvik etmek için düzenlenen piyango tarzı çekiliş, toplam 5 milyon dolar civarında (yaklaşık 42 milyon TL) nakit ve burs ödülü içeriyordu. Bu meblağ, eyalete verilen federal Kovid-19 yardımı parasının bir kısmıyla karşılandı.

 

Kazanmak için aşılanın çekilişi başarılı oldu

 

Öte yandan konuya ilişkin konuşan Michigan Valisi Gretchen Whitmer, pazartesi düzenlediği basın toplantısında, "Pek çok kişinin ve aşılanan her Michiganlının çabaları sayesinde, Michigan Kazanmak İçin Aşılanın Çekilişi başarılı oldu" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Christine Duval, Michigan, aşı kampanyaları, aşılama, koronavirüs aşılar
Yorumlar
Haber Yazılımı