Aşı olacaklara İphone telefon, ayakkabı ve hediye çeki
Haber
12 Temmuz 2021 - Pazartesi 08:17 Bu haber 323 kez okundu
 
Aşı olacaklara İphone telefon, ayakkabı ve hediye çeki
Aşı olacak kişiler çekilişle hediyeler verileceğini duyuran Çekya Başbakanı Andrej Babis, hediyeler iPhone 12 cep telefonu, spor ayakkabı ve oyun indirme platformu Steam’de kullanılacak indirim kuponu olacağını söyledi.
DÜNYA Haberi
Aşı olacaklara İphone telefon, ayakkabı ve hediye çeki

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşıya önem verilen Çekya'da kovide karşı vatandaşların aşı yaptırmaları için çekilişle hediye verilecek.

Konuya ilişkin Çekya Başbakanı Andrej Babis sosyal medya hesabında bir açıklama yaptı. Babis, Başkent Prag'da açılacak olan iki yeni aşılama merkezinde aşı yaptıracaklara haftada bir kez yapılacak çekilişle, iPhone 12 cep telefonu, spor ayakkabı ve oyun indirme platformu Steam'de kullanılacak indirim kuponu verileceğini açıkladı.

AŞILAMADA HEDEF GENÇ NÜFUS

Başbakan Babis ayrıca açıklamasında, verilere göre virüsün daha çok 16-29 yaş arasında görüldüğünü ve koronavirüsün Delta mutasyonun bu yaş aralığında hızla yayıldığını aktararak, yapılacak çekiliş sonucunda verilecek hediyelerle genç nüfusu aşılama merkezlerine getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

ÇEKYA’DA İKİ DOZ AŞI ARASI DA GÜN DE İNDİRİLECEK

Yeni kayıt yaptıranlardan başlayarak, hükümetin Sağlık Riskleri Konseyi’nde Pfizer-BioNTech aşısı dozları arasındaki aralığı 21 güne indirmeyi teklif edeceklerini de belirten Başbakan Babis’in yanı sıra Sağlık Bakanı Adam Vojtech de, Çekya'da giderek çoğalan mutasyon vakalarının dozlar arasındaki süreyi kısaltarak önlenebileceğini açıklamıştı.

3.7 MİLYON KİŞİ AŞILANDI

Aşağı yukarı 10,5 milyon nüfusu olan Çekya'da aşılamanın başladığı aralık ayından bu yana 8,8 milyon dozdan fazla koronavirüs aşısı uygulandı. Nüfusun 3'te 1'inden fazlasına denk gelen yaklaşık 3,8 milyon kişi kovide karşı tamamen aşılandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: çekya, aşı, korona aşısı, aşı olacaklara hediye, aşı avantajları,
Yorumlar
Haber Yazılımı