Araştırma: Öğrenciler YÖK’ten ne kadar memnun
Haber
19 Temmuz 2021 - Pazartesi 10:04 Bu haber 192 kez okundu
 
Araştırma: Öğrenciler YÖK’ten ne kadar memnun
Üniversite Araştırmaları Laboratuarı tarafından (ÜNİAR) 40 bin lisans öğrencisinin katılımıyla yaptığı ‘Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na göre, Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) çalışmalarından memnuniyet oranı bir hayli yüksek çıktı.
EĞİTİM Haberi
Araştırma: Öğrenciler YÖK’ten ne kadar memnun

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ÜNİAR tarafından yapılan "Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması" kapsamında gerçekleştirilen ankete 40 bin lisans öğrencisinin katıldığını belirterek, uzaktan eğitim sürecinde YÖK'ü değerlendirmeleri istendiğini ve öğrencilere 4 alanda da sorular sorulduğunu söyledi.

SORULAN SORULAR VE ORANLARI

Prof. Dr. Yekta Saraç YÖK'ün, "Kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet" alanında 86, "Eğitim-öğretim süreçlerine ilişkin duyarlık" alanında ise 85 puan aldığını ifade ederek, "Ulusal Tez Merkezi ve YÖK Dersleri Platformundan memnuniyet" alanında 92, "Öğrencilere destek ve ilgi" alanında ise 84 puan verildiğini belirtti.

MEMNUNİYET ORANI YÜKSEK ÇIKTI

Öte yandan Yükseköğretim Kurulu'nun internet sitesinden yapılan açıklamada, öğrencilerin YÖK'ün çalışmalarından memnuniyet oranının yüksek çıktığı ifade edildi. Anket çalışmasına katılan öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde Yükseköğretim Kurulu’ndan memnuniyetlerini ifade eden puanların ortalamalarının 84-92 arasında değiştiği aktarıldı.

ÖĞRENCİLERE DESTEK VE İLGİ KONUSU

Diğer yandan yapılan açıklamada, YÖK'ün, "Öğrencilere destek ve ilgi" alanında "A", diğer alanlarda ise "A+" puan aldığına işaret edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖK, üniversiteler, üniversite öğrencileri, araştırma, Üniversite Araştırmaları Laboratuarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı