Alphabet'in gizli projesi duyma yetisini artıracak
Haber
06 Mart 2021 - Cumartesi 10:29 Bu haber 168 kez okundu
 
Alphabet'in gizli projesi duyma yetisini artıracak
Alphabet'in bünyesinde faaliyet gösteren ve giyilebilir ürünler tasarlayan X laboratuvarının sıra dışı bir projesi ortaya çıktı. Wolverine adı verilen projeyle insan duyusunu etkileyecek bir çalışma yapılıyor.
DİĞER Haberi
Alphabet'in gizli projesi duyma yetisini artıracak

Google'ın üst kuruluşu olan Alphabet şirketi insanların duyma yetisini insanüstü seviyelere çıkarmak için gizli bir projeye başladığı ortaya çıktı. Wolverine adı verilen projede geliştirilmiş kulakiçi cihazlarla insanların duyma duyusu artırılacak.

NTV'nin haberine göre, Google'ın sahibi olan Alphabet firması duyma yetisini güçlendirecek bir cihaz çalışması yaptığı öğrenildi. Insider'a sızan bilgilere göre kulak içine girecek cihazla duyma yeterliliği üst düzeylere çıkacak.

Çalışma ekibinin şu anda dış sesleri izole etme aşamasında olduğu belirtildi. Yani Wolverine kulaklıkla, kalabalık içerisinde birinin sesine odaklanmak mümkün olacak.

Cihazın birkaç kere tasarlandığı belirtilen haberde ayrıca "Starkey Hearing Technologies" and "Eargo" gibi benzer alanda çalışma yapan şirketlerden çalışanların da Alphabet'e transfer olduğu iddia edildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Alphabet'in, gizli, projesi, duyma, yetisini, artıracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı