Ak Partili isim erken seçim için tarih verdi
Haber
19 Eylül 2021 - Pazar 18:14 Bu haber 947 kez okundu
 
Ak Partili isim erken seçim için tarih verdi
Kamuoyunda süren erken seçim tartışmalarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz da katıldı. Yavuz, "Erken seçimler yaklaştı demek mümkün" dedi.
GÜNDEM Haberi
Ak Partili isim erken seçim için tarih verdi

Özellikle muhalefetten iktidara "erken seçim kararı alın" söylemlerine rağmen, Cumhur İttifakı, seçimlerin 2023 yılında olacağını belirtiyor. 

 

ALİ İHSAN YAVUZ'DAN AÇIKLAMA

 

Konuya ilişkin AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, TV100'de yayınlanan Pazar Siyaseti programında erken seçim hakkında açıklama yaptı.

 

Erken seçim kararı alıp alınmayacağına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ali İhsan Yavuz şunları söyledi:

 

"Seçimler yaklaştı demek mümkün. Siyasi partiler seçimin yapıldığı günün ertesi günü başka bir seçime hazırlanır. AK Parti olarak biz böyle davranıyoruz. Biz çoktan bu hazırlıklara başladık. Şimdi 2 yıldan daha az bir zaman var. Yapılan değişiklikler 1 yıl geçmeden uygulanamaz. 1 yıl dolmadan seçim olması halinde o değişikliklerin, o seçim için uygulanması mümkün olmaz. Seçim Kanunları açısından söylüyorum. Dolayısıyla burdan baktığımızda 'bir şeylerin zamanı geldi' demek mümkün."

 

YAVUZ SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ

 

'Seçim erkene alınacak mı?' sorusuna cevap veren Yavuz, "Evet 2023'ün 24 Haziran'ında yapılması gerekiyor 1 yılın dolması için oysa kanun gereği 18 Haziran 2023'te yapılacak. Yani 6 günlük bir erken seçim mümkün. 18 Haziran 2023’te Türkiye bir seçime hazır olsun" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali İhsan Yavuz, erken seçim, erken seçim ne zaman, 2023 seçimleri, Ak Parti, seçim ne zaman, Ali İhsan Yavuz erken seçim,
Yorumlar
Haber Yazılımı