Ak Parti EYT’lilerin gücünü gördü, vaatler sıralandı
Haber
21 Eylül 2021 - Salı 13:33 Bu haber 1373 kez okundu
 
Ak Parti EYT’lilerin gücünü gördü, vaatler sıralandı
Daha önce Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında ‘Boş işler’ ifadesini kullanan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, EYT ile ilgili yapılacak düzenlemeler üzerine çok büyük bir vaatte bulundu.
GÜNDEM Haberi
Ak Parti EYT’lilerin gücünü gördü, vaatler sıralandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partililere 31 Mart yerel seçimleri öncesi EYT sorulduğunda “EYT gündemimizde yok” açıklamalarında bulunmuşlardı. O dönemlerde EYT sorununu meclise getiren muhalefetin EYT önerisine AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan “Boş işler” şeklinde karşılık vermişti. Bu açıklama emeklilikte yaşa takılan milyonlarca kişinin tepkisini çekmişti.

 

“AK PARTİ’DEN BÜYÜK EMEKLİLİK VAADİ!”

 

Bu sürecin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT’nin çözümü için talimat vermesiyle işler değişti. EYT’ye daha önce “Boş iş” ifadesini kullanan Özkan, katıldığı bir programda EYT’yi gündemine aldı. Özkan, çok büyük bir vaatte bulunarak, “Biz insanımıza emeklilik döneminde hiçbir yerde çalışmaya ihtiyacı olmaksızın, müreffeh, hadi diyorlar ya ‘Almanlar geliyor, emekli maaşıyla ülkemizde tatil yapıyor’, işte vatandaşlarımıza böylesi bir tatil yapma imkanını veren emeklilik maaşını sağlayabilmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız.

 

Bunun çalışmaları da değerlendiriliyor. Bu konuda bir, etki analizi deriz biz, getirisi götürüsü ne olacak, getirisine götürüsüne bakılacak ve inşallah en doğru düzenleme neyse o” ifadeleriyle oldukça ciddi bir vaatte bulundu! Ama gelin görün ki bu ülkede çalışmakta olan vatandaşların büyük bir kısmı bırakın yurt dışında tatil yapmayı, ülke içinde tatil yapamıyor, ayın sonunu zor getiriyor. Aylık bağlama oranının aşağılara çekilmesiyle bugün emekli olsa 1000 lira emekli maaşı alacak vatandaşlar var. Bu nedenle EYT’ye boş işler demesiyle hatırlanan Özkan’ın verdiği vaat, oldukça ciddi bir vaat!

 

EYT SORUSUNA CAHİT ÖZKAN’DAN CEVAP

 

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Kanal 58’de yayınlanan Bakış Açısı programında EYT konusundaki soruya şöyle yanıt verdi: “Bir milli ve yerli siyaset olarak tek bir derdimiz vardır; ülkemizin ekonomik kaynaklarını ancak ve ancak aziz milletimize sunarız. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Onun için bu kaynakları o şekilde dağıtmak lazım ki milletimizin hem geleceğini inşa etmesi lazım hem bugünlerini güvence altına alması lazım, hem de ülkemizin asil sahibi olan gençlerimize daha müreffeh bir Türkiye bırakmamız lazım.

 

‘EYT İLE İLGİLİ İSTEKLERE BAKILIR’

 

Talepler değerlendirilir, bakılır, onlara da bakılıyor ama netice itibariyle biz insanımıza emeklilik döneminde hiçbir yerde çalışmaya ihtiyacı olmaksızın, müreffeh, hadi diyorlar ya ‘Almanlar geliyor, emekli maaşıyla ülkemizde tatil yapıyor’, işte vatandaşlarımıza böylesi bir tatil yapma imkanını veren emeklilik maaşını sağlayabilmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bunun çalışmaları da değerlendiriliyor. Bu konuda bir, etki analizi deriz biz, getirisi götürüsü ne olacak, getirisine götürüsüne bakılacak ve inşallah en doğru düzenleme neyse o.

 

EYT YASASI ÇIKARSA NE OLUR? ÖZGÜR ERDUSUN YANITLADI

https://www.haberdeozgur.com/haber-eyt-yasasi-cikarsa-ne-olur-ozgur-erdusun-yanitladi-5676.html

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: cahit özkan, ak parti, eyt, eyt sorunu, emeklilikte yaşa takılanlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı