Aile Bakanı: Çizimler ‘Elmalı Davası’na ait değil
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 13:30 Bu haber 395 kez okundu
 
Aile Bakanı: Çizimler ‘Elmalı Davası’na ait değil
Elmalı davasına ilişkin konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil" diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
Aile Bakanı: Çizimler ‘Elmalı Davası’na ait değil

TRT Haber'de gündeme dair açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Elmalı davasına değindi.

“Bakanlık olarak bu davayla ilgili iki ayrı süreci bir arada yürütüyoruz” diyen Derya Yanık, “Birincisi hukuki süreç, ikincisi sosyal destek süreci. Elmalı davasında çocuklarla ilgili durum tespiti yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde sosyal ekonomik destek vermeye başladık. Mağdur çocukların durumu çok yakından takip ediliyor” dedi.

DAVA HENÜZ BİTMEDİ

Dosyanın içeriği hakkında detaylı bilgi vermenin doğru olmayacağını ifade eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, şunları söyledi: “Kamuoyuna bir hatırlatma yapmak lazım. Çünkü Bu dava henüz bitmedi. Kararlı bir şekilde süreci yakından takip ediyoruz. Maalesef bu tür konularda dezenformasyon metodu da işliyor. Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil.”

6 AYRI RAPOR DÜZENLENDİ

Bakanlık personelinin bir yılda 6 ayrı rapor düzenlediğini belirten Yanık, “6 kere tek tek o çocuklarla görüşülüyor, durum incelemesi yapılıyor, çok yakından takip ediliyor. Biz konuyu birebir ve içeriden takip ediyoruz zaten. Davanın kendi delil bütünlüğü içerisinde de takip ediyoruz. Bu davaya ilişkin, çocukların korunması, psikolojik olarak rehabilite edilmeleri veya herhangi bir yıkım yaşamamaları için gerekli önlemleri devreye soktuk. Bundan sonraki süreçte de davanın sonuna kadar ve sonrasında da desteğimizi devam ettireceğiz. Çocuklarımızın ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamaya çalışıyoruz. O çocukları kendi şartları içerisinde en güzelini sağlamak üzere bir kurum koruması bekliyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: aile ve sosyal hizmetler bakanı, Derya Yanık, Elmalı davası, elmalıda ne oldu, antalya elmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı