Afgan gazeteci hakkında soruşturma açıldı
Haber
09 Ağustos 2021 - Pazartesi 23:11 Bu haber 346 kez okundu
 
Afgan gazeteci hakkında soruşturma açıldı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Türk kadınlarına hakaret eden Afgan gazeteci Sunatullah Saadat hakkında soruşturma açtı.
GÜNDEM Haberi
Afgan gazeteci hakkında soruşturma açıldı

YouTube üzerinden yayınladığı bir video ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Afgan göçmenlere yönelik sözlerine tepki gösteren, hakaret eden Afgan gazeteci Sunatullah Saadat hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

"SUÇ UNSURU İÇERDİĞİ KANAATİNE VARILMIŞTIR"

Başsavcılık açıklamasında, "Bazı haber ve sosyal medya sitelerinde yabancı uyruklu bir gazeteciye ait olduğu tespit edilen paylaşımlardaki ifadelerin suç ve suç unsuru içerdiği kanaatine varılmış olup şüpheli şahıs hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca re'sen soruşturma başlatılmıştır" denildi.

NE OLMUŞTU?

Sunatullah Saadat adlı gazeteci yayınladığı videoda, "Göğüslerini göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi?" diyerek sarf ettiği skandal sözlerden dolayı Afgan gazeteciye bu ifadeleri nedeniyle sosyal medya üzerinden büyük tepki yağıymıştı.

BOLU BELEDİYE BAŞKANINA AĞIR HAKERET

Kendini gazeteci olarak belirten sosyal medya ve Youtube'da faaliyet gösteren Sunatullah Saadat, Türk kadınlarına hakaret ettiği bir videoyla gündeme oturmuştu. Sığınmacılara yönelik zam teklifiyle günlerce konuşulan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın şahsına da bazı sözler sarf eden şahıs, Özcan için ağır ifadeler kullanmıştı.

ÜLKENİZİ KÜLTÜRLE BOZMUŞLAR

Videoda Türk kadınlarına da hakaret eden Sunatullah Saadat, paylaştığı videoda Türklere yönelik "Göğüslerini göstererek para kazanan sizin gençleriniz değil mi? Google'a yaz, ne çıkıyor? Çıplak kadınlar çıkıyor. Sizin ülkenizi kültürle bozmuşlar" ifadelerini kullanmıştı.

GERİ ADIM ATTI

Kendisine gelen yoğun tepki karşında geri adım atan Sunatullah Saadat, paylaştığı başa bir videoda özür dileyerek, tüm “Türkiye halkından ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a yönelik kullandığın ifadelerden dolayı özür dilerim” demişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afgan gazeteci Sunatullah Saadat, Sunatullah Saadat kimdir, Tanju Özcan, Afgan mülteciler, afgan göçü,
Yorumlar
Haber Yazılımı