ABD’den İsrail katliamlarına silah desteği
Haber
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 18:45 Bu haber 381 kez okundu
 
ABD’den İsrail katliamlarına silah desteği
Her saat başı Gazze'de İsrail saldırılarından dolayı onlarca insanın katledildiği haberleri gelirken, ABD Başkanı Joe Biden, skandal bir karar aldı. Adata ölümlere destek olan kararda Biden, İsrail'e 735 milyon dolarlık silah satışına onay verdi.
- Haberi
ABD’den İsrail katliamlarına silah desteği

İsrail merkezli Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden'ın onayladığı milyon dolarlık silah anlaşması anlaşma ile İsrail Devleti, ABD'den yüksek isabetli hassas güdümlü füzeler ve yüksek isabet özelliği veren mühimmat teslim alacak.

DEMOKRATLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Amerikan merkezli Washington Post Gazetesi de yaptığı haberde, ABD yönetiminin İsrail'e yüksek bütçeli akıllı silahların satışını onaylamasının, Temsilciler Meclisi'nde etkili gücü olan Demokrat Parti kanadında büyük tepkiye neden olduğunu belirtti. Ayrıca habere göre Demokrat Parti üyesi vekiller, yapılan satışı kendi lehine çevirecek İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'ya Washington'ın koşulsuz desteğini sorguladı.

SİLAHLAR BOEİNG ÜRETİMİ

Silah satışının büyük bölümünü, “aptal” bombaları hassas güdümlü füzelere dönüştüren ve Boeing tarafından üretilen müşterek doğrudan taarruz mühimmatından oluşuyor.

Gazze’ye yönelik hava saldırılarında sivilleri vurmaktan kaçınmak için hassas güdümlü mühimmat kullandığını savunan eli kanlı İsrail yönetimi, Hamas'ın askeri altyapısını yoğun nüfuslu yerleşim bölgelerine kurarak sivilleri canlı kalkan olarak kullanmakla ve sivil can kayıplarına neden olmakla suçluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD, Filistin, Gazze, İsrail, İsrail katliamları, İsrail saldırıları,
Yorumlar
Haber Yazılımı