IPCC’den Küresel Isınma Uyarısı!
Haber
16 Mayıs 2022 - Pazartesi 14:26 Bu haber 796 kez okundu
 
IPCC’den Küresel Isınma Uyarısı!
Geçtiğimiz günlerde hükümetler arası iklim değişikliği paneli olarak bilinen IPCC, küresel ısınma ile ilgili korkunç detayı paylaşmış oldu. IPCC bu noktada önümüzdeki birkaç yılın oldukça önemli geçeceğini ifade etti.
DÜNYA Haberi
IPCC’den Küresel Isınma Uyarısı!

IPCC tarafından yayımlanan rapor tam 3 cilt olacak şekilde sunuldu. Raporun detaylı bir şekilde ele alınması gerekirse küresel ısınma sorunu için düğmeye basıldı. IPCC özellikle önümüzdeki birkaç yılın oldukça önemli olduğunu vurguladı.

 Bunun yanı sıra IPCC zaman kaybı yapmamak yetkililerin bir önce harekete geçmelerini, enerji talebinin mümkün olduğu kadar en kısa süre içerisinde azaltılması gerektiğini ifade etti. Bunun yanı sıra IPCC güvenli toplu taşıma sistemi yer almadıkça bu değişimlerin fayda getirmeyeceğini belirtti.

IPCC özellikle bazı durumların iyi gitmediğini hala fosil yakıt çağından kurtulamadığımızı belirtti. Özellikle enflasyon sebebi ise ülkelerin yatırım açıklarını kapatmaları konusunda zorlandıkları gözlemlenmekte. Bu durum ise eşitsizliğin de ortaya çıkmasına sebep olmuş duruna.

Özellikle en yüksek gelire sahip olan kişilerin daha fazla sorumluluk bilincinde olmaları gerekmekte. Tabi bu noktada hükümetlerin eşitsizliğe ve enflasyona karşı da uyguladıkları politika oldukça önemli bir durumda. IPCC açıklamalarının son bölümünde iklim değişikliklerinde insan etkisinin çok fazla olduğunu vurguladı. Afrika’da, Asya’da insanların kıtlıktan ve açlıktan hayatlarını kaybetmelerinin küresel ısınma için ciddi bir tehdit oluşturduğunun da altını çizdi. Bu noktada yetkililerin bir an önce harekete geçmeleri gerekiyor.

Kaynak: Editör: Ferhat Çolak
Etiketler: IPCC’den, Küresel, Isınma, Uyarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı