9 Vali Görevden Alınıp 10 Valinin yeri Değiştirildi!
Haber
12 Mayıs 2022 - Perşembe 13:58 Bu haber 409 kez okundu
 
9 Vali Görevden Alınıp 10 Valinin yeri Değiştirildi!
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayınlanmış oldu. Kararnameye göre 10 şehirdeki valinin görev yerlerinden değiştirilirken 9 valinin ise görevi sona erdirildi.
GÜNDEM Haberi
9 Vali Görevden Alınıp 10 Valinin yeri Değiştirildi!

Bilindiği üzere cumhurbaşkanlığı kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayınlanmakta. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan kararnameye göre 10 ilin valisinin yerinde değişikliğe gidilme tercih edilirken 9 şehrin valisinin görevine son verildi.

 Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile 9 şehre yeni vali ataması işlemleri yapıldı. Yeni kararname ile birlikte   İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne'ye, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak'a,  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyon Karahisar'a , Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir'e,  İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın'a, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde'ye, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat'a, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli'ye, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu'ya vali  olarak atanmaya başladı.

Kararname ile vekaleten görevlerini sürdürmekte olan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Volkan Barış Göçmez asaleten göreve atanması ile bilinmekte.

Bunun yanı sıra valilerin atama listesi Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile birlikte Cumhurbaşkanı kararnamesi’nde dijital platformda yerini almakta. Sizler de hangi valinin hangi yere atandığını merak ediyorsanız hem internetten hem de resmî gazeteden kolaylık ile takip edebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Ferhat Çolak
Etiketler: 9, Vali, Görevden, Alınıp, 10, Valinin, yeri, Değiştirildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı