3600 ek gösterge bekleyenlere kötü haber
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 15:36 Bu haber 495 kez okundu
 
3600 ek gösterge bekleyenlere kötü haber
Son günlerde çalışma hayatının başlıca gündem maddesi olan 3600 ek gösterge düzenlemesini bekleyen çalışanlara AK Parti’den kötü haber geldi.
EKONOMİ Haberi
3600 ek gösterge bekleyenlere kötü haber

3600 ek gösterge konusunda son açıklama AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş’tan geldi.

 

‘BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM’

 

Fox Haber’e konuşan Elitaş, “O konuyla ilgili şimdiden bir şey söylemek zor. Belki milletvekili arkadaşlarımız bir çalışma yapıyordur, ama bakanlıkların yaptığı çalışma konusunda bilgi sahibi değilim.” dedi.

 

‘BÜTÇEDE KARŞILIĞI YOK’

 

3600 ek gösterge için bütçede kaynak ayrılmadığını söyleyen Elitaş, “Bütçede karşılığı olmayan hiçbir şeyi kanun olarak yapamazsınız. Yapsanız dahi uygulanma imkanı olmaz. Bunun bütçede yer alması gerekir” diye konuştu.

 

‘ANAYASAYA AYKIRI BİR DURUM’

 

Konunun Çalışma Bakanlığı dışında Hazine ve Maliye tarafından da değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Elitaş, “Bunu Hazine’nin, Maliye’nin, bunu verecek organın değerlendirmesi gerekir. Bütçede olmayan bir kaynağı yeniden gündeme getirip kanun tasarısı teklifi olarak yapabilmek anayasaya aykırı bir durumdur” ifadelerini kullandı.

 

BİLGİN VE SOYLU AÇIKLAMIŞTI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2018 seçimleri öncesi verdiği 3600 ek gösterge konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çalışma başlatıldığını açıklamıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 2 gün önce yaptığı açıklamada, “Bu sözümüzü yerine getirmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla arkadaşlarımız çalışıyorlar” demişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3600 ek gösterge, eyt, ak parti,
Yorumlar
Haber Yazılımı