3 bin ve 5 bin TL destek alacak işletmeler hangileri?
Haber
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 20:11 Bu haber 355 kez okundu
 
3 bin ve 5 bin TL destek alacak işletmeler hangileri?
Tam kapanmanın ardından gerçekleştirilen ilk Kabine toplantısından sonra kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnafın beklediği destek müjdesini duyurdu.
EKONOMİ Haberi
3 bin ve 5 bin TL destek alacak işletmeler hangileri?

Esnafa destek paketi tam kapanma süreci ile birlikte yeniden gündem olmuştu. Paketin açıklama tarihi için kabine toplantısının işaret edilmesinin ardından gözler bugün gerçekleştirilecek toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ulusa sesleniş konuşmasında çevrildi. bu kapsamda, esnafa 3 bin TL hibe desteği müjdesini Başkan Erdoğan, kamuoyu ile paylaştı. Bu açıklamaların ardından "1 Milyon 150 Bin esnafa 3000 TL hibe desteği nasıl alınır? Esnaf desteği başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir?" gibi soruların yanıtları merak edilir hale geldi. İşte esnafa 3 bin TL hibe desteği müjdesi!

DESTEK ALACAK 1. GRUP

Birinci grupta kahvehane kafe, düğün salonları, kantinler kırtasiyeler, internet kafeler, lunapark gibi işletmeler yer alıyor. 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacak.

DESTEK ALACAK 2. GRUP

İkinci grupta ise, kaporta, sıhhı tesisatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak ve kozmetik, camcılar, çilingilrler, kayalcılar, tuhafiyeciler yer alıyor. Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yer alan Lokanta berber taksici minibüsçüler ile pazarcılar da dahil. Toplamda 1 milyon 150 bini aşkın işletmemizi kapsayan bu gruba bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi verilecek. İki ayrı grup halinde 4 milyar 622 milyon liralık kaynağı karşılıksız olarak verilecek.

ESNAFA HİBE DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı hibe desteklerinin başvuru sayfası araştırılıyor. Başvurular e-devlet sayfasından gerçekleştirilebiliyor.

https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-gelir-kaybi-destegi-basvurusu

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, bin, ve, 5, bin, TL, destek, alacak, işletmeler, hangileri?,
Yorumlar
Haber Yazılımı