ABD’de koronavirüsün korkutan yeni bir türü bulundu

ABD’de koronavirüsün korkutan yeni bir türü bulundu

Kovid-19 salgınında en fazla vaka ve can kaybının yaşandığı ABD’de araştırmacılar, New York’ta virüsün yeni bir türünün bulunduğunu duyurdu. Söz konusu türün, New York'ta birçok mahalleye ve eyaletin kuzeydoğusuna yayıldığı belirtildi.

FDA yeni Kovid-19 aşına onay verdi
ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden
Işık kirliliği insana ve ekonomiye kaybettiriyor

ABD’nin New York eyaletinde ortaya çıkan koronavirüsün yeni bir türünün ‘endişe verici’ olduğu bildirildi. Söz konusu türün, New York’ta birçok mahalleye ve eyaletin kuzeydoğusuna yayıldığı da belirtildi.

AFRİKA’DAKİ TÜRE BENZİYOR

‘B.1.526’ adı verilen yeni türün, Afrika’da kaydedilen ve ‘B.1351’ adı verilen virüs varyantı ile benzer olduğu kaydedildi. Bunun yanı sıra yeni varyantta ‘E484K’ mutasyonu gözlemlendiği bildirildi.

EN ÇOK ÖLÜM KALİFORNİYA’DA

Diğer yandan ABD’nin Kaliforniya eyaleti, koronavirüse bağlı 50 binin üzerinde can kaybı sayısı ile ülkede en çok ölümün kaydedildiği eyalet oldu. John Hopkins Üniversitesinin açıkladığı verilere göre, Kaliforniya’da Kovid-19’a bağlı ölüm sayısı 50 bin 972’e yükseldi.

Ülkenin salgından en fazla etkilenen ve yaklaşık 40 milyon nüfusa sahip eyaleti Kaliforniya’da, bugüne dek 3.5 milyonun üzerinde Kovid-19 vakası kaydedildi.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0